3 000 TL Maaş İle Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Her geçen gün bankalardan kullanılan kredi hacmi artmaktadır. Uygulamada, bankaların tamamı ihtiyaç duyulan kredilerin yanında ara sıra farklı zamanlarda piyasa sürdüğü krediler de bulunmaktadır.

Her geçen gün bankalardan kullanılan kredi hacmi artmaktadır. Uygulamada, bankaların tamamı ihtiyaç duyulan kredilerin yanında ara sıra farklı zamanlarda piyasa sürdüğü krediler de bulunmaktadır. İhtiyaç kredileri, taşıt, konut kredisi olurken dönemsellik olarak, bayram, tatil vb gibi kredi imkânları da sunmaktadır. İhtiyaç sahipleri için sahip olma güdüsü ile finanse edilebilecek banka kredileridir.

Yapılacak ödemenin tutarına göre vadeler kişilere ek maliyet getirir. Bu göz önünde bulundurulması gereken noktadır. Ödeme kolaylığı için yapılacak uzun vadelerin kişiye faiz ödemesi olarak döneceğinin bilinmesi gerekir. 3000 TL maaşla ile ne kadar kredi çekebilirim? Sorusuna cevap bulmak gerekir. Belge dayalı geliriniz ve başka her hangi bir kredi ödemesi bulunmuyor ise, 1500 TL geri ödemeli,  48 ay vade ile 50 000 TL ihtiyaç kredisi veya aynı ödeme koşulları geçerli olmak üzere 120 ay vade ile 97 000 TL konut kredisi çekilebilir.

Kredi Başvurusu Nasıl başvurulur?
 

Gelişen teknoloji ile birlikte başvuru şekilleri de değişime uğramıştır. Başvuru kanalları çeşitli platformlardan yapılabilir. Bunlar sms ile telefon bankacığı ile veya direkt olarak bankaya başvuru yapılarak gerçekleşir.

Bu başvuruda dikkat edilmesi gereken kıstas,  bankalardan rahat bir şekilde kredi kartı alma imkânına sahip iken, kredi almak konusunda bu imkâna sahip olunmayabilir. İlk kriter sigortalı bir işte düzenli olarak çalışmaktır. Bu ölçüt bankanın sahip olunan gelir tespiti için önemlidir.

Ne Kadar Kredi Çekilir?
 

Başvuru yapılacak kredinin incelenmesinde birden fazla etken bulunmaktadır.  3 000 TL ile kredi çekildiğinde kişinin medeni durumu önemlidir. Evli veya bekâr olma durumu, borç durumu ve varsa bu borcun tutarı gibi kriterler çekilecek kredi tutarına etki eder.

Belgelendirilmiş 3 000 TL maaş ile başka bir kredi ödemesi de yoksa ayda 1500 TL ödeme ve 48 ay vade ile 50 000 TL ye yakın ihtiyaç kredisi, aynı koşullar geçerli olmak şartı ile 120 ay vade ile 95 000 TL ya kadar konut kredisi çekme imkânına sahip olunabilir.