Kripto Para

ABD’de her 5 kişiden 1’i kriptoyla ilgileniyor

Yapılan bir anket ilginç bir gerçeği ortaya çıkardı. Yapılan ankete göre ABD ‘de her 5 kişiden 1’inin kriptoyla ilgilendiği ortaya çıktı. İşte detaylar.

Kripto paralardaki büyük düşüşlere rağmen kripto paralara olan ilgi artmaya devam ediyor. Online ortamda yapılan bir anket ABD’de her 5 kişiden 1’i kriptoyla ilgilendiğini ortaya çıkardı. ABD nüfusunu 330 milyon olduğunu varsayarsak bu rakam 60 milyona denk geliyor.

Öte yandan ABD içerisinde kripto paradan en çok payı ise Kaliforniya eyalete aldı. 12 aylık bir zaman dilimizde çevrimiçi arama verileri analiz edildiği araştırmada ülkenin 50 eyaletinin her birinde kripto para birimiyle ilgili 20 anahtar kelime için yapılan aramalar karşılaştırıldı. Yapılan anket sonuçlarına göre Kaliforniya tüm arama terimlerinde 10 üzerinden 10 puan alarak ABD‘nin kripto paralara en çok ilgisi olan eyaleti oldu.

Anketi yapan JeffBet tarafından yapılan açıklamada, ‘’Var olan 9.500’den fazla kripto para birimi var ve ilk 20 kripto para birimi, piyasanın yüzde 87’sini oluşturuyor. İlk on içinde yer alan eyaletlerin, kripto ile ilgili çok çeşitli arama terimlerine sürekli olarak yüksek düzeyde ilgi göstermesi, kripto piyasası için oldukça önemli.’’ ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu