Aile Bakanlığı müjdeyi verdi! 1.100 TL yardım ödemesi için başvuru şartları açıklandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yardım ödemeleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Bakanlık, 1.100 TL para yardımı yapıyor. Başvuru şartları hakkında tüm detaylar resmen duyuruldu.

Aile Bakanlığı müjdeyi verdi! 1.100 TL yardım ödemesi için başvuru şartları açıklandı

Bu yıl milyonlarca ihtiyaç sahibi ailenin devlet tarafından yapılan bu ödemeler ile sırtlarındaki yükler biraz olsun hafifledi. Yapılan bu destek ödemeleri gün geçtikçe hızla artıyor ve her gün yenisi ekleniyor.

18 YAŞINI GEÇEN HERKESE 7 BİN 500 LİRA PARA YARDIMI VERİLECEK! 7 GÜN İÇERİSİNDE ONAYLANIYOR! HEMEN BAŞVURUN!

18 yaşını dolduran herkesin başvurabileceği 7 bin 500 lira destek ödemesi! Başvurular çok hızlı bir şekilde onaylanıp ve herhangi bir PTT şubesinden çekilebilir. Başvuruların e-devlet sistemi üzerinden yapılacağı ödemeden bu zaman kadar binlerce vatandaş faydalandı. Hanenin kişi başına düşen gelirine bağlı olarak dört farklı yardım sağlanmaktadır. Toplam ödeme tutarı 7.500 liraya kadardır.

Gençlere, yaşlılara, ev hanımlarına, işsizlere kısacası 18 yaş üstü herkese 7 bin 500 lira yardım! 12 aylık ödemenizin ardından 6 aylık desteğiniz kaldı ve 6 ay daha ödeme alabilirsiniz. Temmuz ayında süresi dolacak olan yardımlardan yararlanmak isteyenlerin e-devlet üzerinden başvurması gerekecek.

2022/12/14/para-15.jpg

Aile Destek Programı adı verilen ödemeler Haziran 2022'de başladı. Son ödeme Haziran 2023'te yapılacak ve bir sonraki yılın temmuz ayında hesaplara aktarılacaktır.

Aile yardım programı olarak 12 ay sürecek bu yardımla geliri belirli sınırların altında olanlara nakdi yardım sağlanmaktadır. Bu desteğin toplamı 7.500 liraya kadar çıkabiliyor.

Bu yardım için, kişi başına düşen hane geliri düzeyine ilişkin sınırlar belirlenmiştir. Gelirinize bağlı olarak dört farklı ödeme mevcuttur.

Aile yardımı başvuruları e-devlet sistemi üzerinden veya ikamet edilen yerin bağlı olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na yapılabilir.

Hak sahibi hanelere sağlanacak destek tutarları, hanedeki kişi başına düşen aylık gelirin dâhil olduğu gelir aralıklarına göre yapılacak.

Hane halkı geliri kişi başı 450 liradan az ise ihtiyaç sahibine 1.250 lira nakdi yardım yapılıyor. Kalan altı ayda toplam 7 bin 500 lira verilecek.

Kişi başı geliri 450 lira ile 911,15 lira arası olan hanelere bin 100 lira nakdi yardım yapılacak.

Aile destek yardımı, kişi başı geliri 911,15 lira ile 1.372,30 lira arasında olan hanelerdeki ihtiyaç sahiplerine aylık 950 lira ödeme sağlıyor.

1372,30 TL'den fazla ve 2.835,60 TL'den az aylık kazançları olanlara, aylık 850 TL destek ödemesi yapılacak.

Hak sahiplerinin gelirlerinde değişim olması ve programın kapsam dışında olması durumunda yapılan ödemeler iptal edilir. İhtiyaç sahipliğinin tekrar ispat edilmesi durumunda ödeme yeniden başlatılacak ve devam edecek.

2022/12/15/para-4.jpg

BAŞVURAN KİŞİNİN;

Türk vatandaşı olmaması,

Mavi Kart sahibi olması,

ikamet adresinin yurt dışında olması,

18 yaşını doldurmamış olması,

İkamet edilen hanede memur, noter ya da muhtar olarak çalışan veya yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması,

İşte bu durumlarda başvurular değerlendirilmeyecek ve ödemeler yapılamayacaktır.