BankalarBilgi Merkezi

Akbank SIM bloke kaldırma yöntemleri; ATM, mobil bankacılık, müşteri hizmetleri

Günlük hayatta hepimizin başına gelen SIM kart bloke sorunundan nasıl kurtulabileceğimizi bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Bu yazımızda sizlerle Akbank SIM bloke kaldırma yöntemleri olan Akbank ATM’den SIM bloke kaldırma, Akbank mobil bankacılıktan SIM kart bloke kaldırma, Akbank müşteri hizmetlerinden SIM kart bloke kaldırma işlemleri anlatacağız.

Günümüzde artık tüm işlemlerimizi neredeyse dijital ortamda yapıyoruz. Bu dijital işlemlerde ise müşteri güvenliği için bankalar sizden güncel bir iletişim numarası istemektedir. Eğer bankanızdaki telefon numaranız güncel değil ise bankanız üzerinden hiçbir işleminizi gerçekleştiremezsiniz. Bu yazımızda ise sizlerle Türkiye’nin en büyük bankalarından olan Akbank’taki SIM kart blokesi nasıl kaldırılır bunun çözüm yollarını paylaşacağız.

Akbank SIM bloke kaldırma yöntemleri; ATM, mobil bankacılık, müşteri hizmetleri

Akbank SIM kart bloke kaldırmanın akla gelen ilk yolu tabi ki en yakın Akbank şubesine giderek SIM kart blokenizi kaldırmak. Ancak günümüzde yoğun iş temposu nedeniyle bankaya gitme şansı bulamayanlar için Akbank müşterilerine SIM kart bloke kaldırmak için farklı çözüm yolları da sunmakta.

Akbank ATM’den SIM kart bloke kaldırma

Akbank SIM kart blokenizi ATM üzerinden kaldırmak için kartınızı ATM’ye taktıktan sonra şifrenizi giriniz. Ardından zaten direkt karşınıza sim kart blokesi uyarısı gelecektir. Belirtilen uyarıya tıklayarak Akbank SIM kart blokenizi kolayca kaldırabilirsiniz. Eğer bu uyarı çıkmazsa kullanıcı işlemleri üzerinden SIM kart bloke kaldırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank müşteri hizmetleri üzerinden Akbank SIM kart blokesi kaldırma

Akbank SIM kart blokenizi kaldırmanın bir diğer yolu da Akbank müşteri hizmetleri üzerinden Akbank SIM kart blokesi kaldırma. Bunun için yapmanız gereken tek şey 444 2 525 veya 0850 222 25 25 numarasını aramak. Müşteri temsilcisi size Akbank SIM kart blokenizi kaldırmak için yapmanız gerekenler konusunda yardımcı olacaktır.

Akbank mobil bankacılık üzerinden SIM kart bloke kaldırma

Akbank SIM kart blokenizi Akbank mobil bankacılık üzerinden kaldırmanız maalesef mümkün değil. Akbank müşterilerine Akbank mobil bankacılık üzerinden SIM kart bloke kaldırma imkanı vermiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu