Akbatı, ‘sosyal Dayanışma Pazarı’na Ev Sahipliği Yapacak

Akbatı, yardım kuruluşlarının yer alacağı "Sosyal Dayanışma Pazarı" ile 6 – 7 Mayıs tarihlerinde ziyaretçilerini deprem bölgesindeki kadın ve çocuklara destek olmaya davet ediyor.

Akbatı, ‘sosyal Dayanışma Pazarı’na Ev Sahipliği Yapacak

Akbatı, yardım kuruluşlarının yer alacağı "Sosyal Dayanışma Pazarı" ile 6 – 7 Mayıs tarihlerinde ziyaretçilerini deprem bölgesindeki kadın ve çocuklara destek olmaya davet ediyor. Atölyelerin ve en tasarımların yer alacağı etkinliğin gelirleri sivil toplum örgütleri için bağışa dönüşeceği belirtildi.

Akbatı, deprem bölgesindeki kadın ve çocuklara destek olma amacıyla 6-7 Mayıs tarihlerinde zemin katta "Sosyal Dayanışma Pazarı" projesi etkinliği düzenliyor. Düzenlenen etkinliğe gençlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlayan Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), her çocuğun güvende, sağlıklı, mutlu ve öğreniyor olması için çalışan Anne – Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), çocuklara tüm eğitim hayatları boyunca maddi ve manevi destek sağlayan Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV), Anadolu topraklarından çıkmış kadınların başarı hikayelerinden ilham alarak, güçlerinin farkına vararak, kendilerine güvenerek büyümelerine katkı sağlayan Puduhepa ve Kız Kardeşleri ve döngüsel ekonomi kültürünü oluşturmak için toplumsal farkındalığı yaratmayı amaçlayan Devridaim Enstitüsü katılım sağlayacak.

'BİRİ BANA BİRİ DEPREM BÖLGESİNDEKİ ARKADAŞIMA'

Ziyaretçiler, Puduhepa ve Kız Kardeşleri'nin 6 Mayıs'ta gerçekleştireceği Hayal Yastığı Tasarım Atölyesi ve Vega Okulları'nın 7 Mayıs'ta düzenleyeceği Bez Çanta Tasarım Atölyesine katılabilecekler. Akbatı, ziyaretçilerin ailece katılabileceği atölyelerde tasarlayacakları ikişer tane hayal yastığı ve bez çantalardan birer tanesini "Biri bana, biri deprem bölgesindeki arkadaşıma" mottosu ile deprem bölgesindeki çocuklara ulaştıracağını belirtti.

Yapılan yazılı açıklamada etkinlik programı ile şu bilgilere yer verildi:

"Etkinlik Takvimi

6 Mayıs 14:00 – 15:00 – 16:00 / Hayal Yastığı Tasarım Atölyesi

7 Mayıs 14:00 – 15:00 – 16:00 / Bez Çanta Tasarım Atölyesi

Atölyelere katılım için Akbatı mobil uygulaması üzerinden kod alınması gerekmektedir."