Almanya Merkezli Kahve Markası Türkiye Pazarına Giriyor

Almanya merkezli kahve markası Doppio Coffee Roastery, Türkiye pazarına giriyor.

Almanya Merkezli Kahve Markası Türkiye Pazarına Giriyor

Almanya merkezli kahve markası Doppio Coffee Roastery, Türkiye pazarına giriyor. Marka, İtalyan stili kahve zinciri modelini Türkiye'ye getirmeyi amaçlıyor.

Doppio Kurucusu Abdurrahman Aydın konuya ilişkin açıklamasında, "Türkiye'deki kahve tutkunlarının kaliteli kahveyi daha uygun fiyata alması için adım attık. Kahvelerimizi satış noktalarına ulaştırmamızın ardından farklı şubelerle hizmet vermeyi hedefliyoruz" dedi.

"UZUN VADEDE İTALYAN STİLİNDE KÜÇÜK KAFELER KURACAĞIZ"

Kahveyi endüstriyel boyutta, yüksek kaliteli işçilikle uygun fiyata tüketiciye sunmayı amaçladıklarının altını çizen Abdurrahman Aydın, "Üçüncü jenerasyon gurbetçi bir ailenin çocuğu olarak Hamburg'da doğup büyüdüm. Hamburg bir kahve şehri diyebilirim. İtalyan kahveleriyle giriş yaptığımız sektörde kendi markamız olan Doppio Coffee Roastery'yi kurduk. Almanya'daki ilk iki şubemiz açılma aşamasında. Kahve ürünlerimizi Türkiye'deki kahveseverlerle de buluşturmak için Türkiye pazarına yelken açmaya karar verdik. En iyi kahve deneyimini sunmak için önce kahve ürünlerimizi getireceğiz, ardından da şubeleşeceğiz. Uzun vadede İtalyan stilinde küçük kafeler kuracağız" ifadelerini kullandı.

"SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ İŞİMİZİN HER AŞAMASINA ENTEGRE EDİYORUZ"

Sürdürülebilirliğin kendileri için kritik bir öne taşıdığını dile getiren Aydın, "Plastik israfını önlemek adına teslimatlarımızı geri dönüştürülebilir, çevre dostu ve ekonomik ambalajlarla yapıyoruz. Kahve üretimimizi uzman kadromuzla gerçekleştiriyoruz. Kahvenin kavrulmasından paketlemesine kadar her aşamayı üstleniyoruz. Üretimlerimizi kaliteden ödün vermeden sürdürüyoruz. Önümüzdeki dönemde Türkiye başta olmak üzere farklı ülkelerdeki büyük otellere, firmalara, restoranlara da kahvelerimizden göndereceğiz. Kahvenin bir içecekten daha fazlası olduğunu düşünüyoruz ve misyonumuzu işimize taşıyoruz" şeklinde konuştu.