Döviz & BorsaKripto Para

Altın FED’in sıkılaşma beklentileri altında düşüşünü sürdürüyor

FED'in faiz politikaları piyasaları etkilemeye devam ediyor. Dolar'daki değer kazançları ve FED'in sıkılaşma beklentileri ışığında altındaki düşüş sürüyor.

Amerika Merkez Bankası’nın (FED) 50 baz puan faiz artışının etkileri devam ediyor. Powlel’ın 75 baz puan faiz artışının gündemimizden kaltığı açıklamasından sonra coşam piyasalar daha sonraki gün sert satışlara sahne oldu. S&P 500 ve Nasdaq 100 endekleri yüzde 5’e vran değer kaybederken Bitcoin’de çakıldı. Faiz kararının ardından 40 bin dolar seviyelerini test eden Bitcoin hafata sonuda değer kayderek 33 bin dolara kadar geriledi.

Altın haftanın ilk işlem gününe düşüşle başladı

Altın haftanın ilk işlem gününe düşüşle başladı

Diğer yandan güvenli liman olarak bilinen altın ise dolardaki değer kazançları ve Amerka Merkez Bankası’nın (FED) sıkılaşma beklentilerinin gölgesinde düşüşünü devam ettiriyor. Haftanın ilk işlem gününe düşüşle başlayan ons altının spot piyasadaki günlük yüzde 1 düşüşle 1863 dolardan işlem görürken altın vadeli işlemler ise 1863 dolardan işlem görüyor.

Kapalı çarşıda gram altın 900 TL’den işlem görürken çeyrek altın 1485 TL alış ve 1502 TL satış seviyesinde işlem gördü. Cumhuriyet altını ise 5 bin 934 TL alış ve 5 bin 990 TL satış fiyatıyla işlem gördü.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu