Araç Muayene Yaptırmaktan Korkutacak Zamlar Geldi! 2023 Yılında Araç Muayenesi Kaç TL Oldu?

Araç muayenesi yaptıracaksanız bu habere dikkat. 2023 yılında öyle bir zam geldi ki fiyatlar katlandı. Artık çok daha pahalıya muayene yaptıracaksınız. İşte güncel otobüs, minibüs, otomobil, bisiklet, kamyon muayene fiyatları...

Araç Muayene Yaptırmaktan Korkutacak Zamlar Geldi! 2023 Yılında Araç Muayenesi Kaç TL Oldu?

Yeni yıldan sonra muayene fiyatlarına gelen zam %100'ü çoktan geçti. Bu yüzden araç sahipleri kara kara düşünmeye başladı. Araç muayeneleri kaç TL oldu?

2023 yılında tüm araç muayene ücret tarifelerine büyük bir zam yapıldı. Tam yüzde 122… 15-20 dakika süren işlemler için fahiş fiyatlar alınıyor ve bunun karşılığında ödenen miktarlar dudak uçuklatıyor. Tabi buda ister istemez tepkilere neden oluyor.

Bugün, TBMM’nde yeni belirlenen 2023 araç muayene ücretlerine tepki geldi. Araç muayene ücretlerine yapılan zamma tepki gösteren Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman iktidara seslenerek ‘’ bu fahiş ücreti hangi aklama ve mantığa göre?’’ diye sordu.

Konuya ilişkin Karaduman ‘’ insanımızın temel ihtiyaçlarını karşılamakta oldukça zorlandığı, akaryakıta gelen zamlardan dolayı araçlara dahi binemedikleri bir dönemin sonuna geliyor. Hâl böyleyken yeni yılda araç muayene ücretleri otomobillerde 507 liradan 1.130 liraya, büyük araç muayenesinde 685 liradan 1.528 liraya, traktör ve motorlu bisiklet muayenesi 258 liradan 575 liraya seviyelerine çıkarılmıştır.

Sadece on beş yirmi dakikaya kadar süren bu işlem için alınan bu fahiş ücreti hangi aklama ve mantığa göre? Bir baskı bile sıkmadan insanlarımızdan alınan bu fahiş araç muayene ücretleri adeta bir soyguncu mahiyetindedir. Bu soyguna bir an önce son tutuklama.’’ Dedi.