EkonomiGündem
Trend

Asgari ücrete 1.427 TL zam yolda! Gözler Çalışma Bakanlığına çevrildi

Asgari ücrette son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı basın toplantısında artan enflasyon oranları nedeniyle temmuz ayında asgari ücrete ikinci bir zam yapılabileceğini ifade etmişti.

Türkiye’de enflasyon oranlarının yüzde 70’lere dayanmasının ardından çalışanlar maaşlarına zam yapılması konusunda talepleri her geçen gün yeniliyor.

Yılbaşında asgari ücrete yüzde 50 zam yapılmış ancak sonrasında enflasyon oranındaki artışlar ile birlikte yapılan bu zam yılbaşının üzerinden 4 ay geçmeden erimişti.

Bu gelişmelerin ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaşanan sıkıntıların farkındayız gerekirse temmuz ayında asgari ücrete bir zam daha yapabilir demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamasının ardından Ankara hareketlenmiş Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin başta olmak üzere birçok devlet yetkilisi asgari ücrete ikinci zam yapılması konusunda olumlu mesajlar vermişti.

Asgari ücrete 1.427 TL zam yapılabilir

Temmuz ayında memur ve emeklilere 6 aylık enflasyon farkı oranında zam yapılıyor. Asgari ücrette de benzer bir uygulama yapılması planlanıyor. Eğer bu uygulama hayata geçerse yılın ilk 6 ayındaki enflasyon oranları göz önüne ele alındığında asgari ücrete 1.427 TL zam yapılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu