EkonomiGündem

Asgari ücrete zam kabine toplantısında görüşülecek

Milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücrete zam gelecek hafta kabine toplantısında görüşülerek bir karara varılacak. Detaylar haberimizde.

Asgari ücrete ocak ayında yapılan yüzde 50’lik zam artan enflasyon oranları altından eridi. Hal böyle olunca normalde yılda bir kez zam yapılan asgari ücrete ara zam yapılması gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’da yaptığı açıklamalarda asgari ücrete temmuz ayında ikinci zam yapılması konusunda yeşil ışık yakmıştı.

Geçtiğimiz günlerde de AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş asgari ücrete zam yapılması konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının üzerinde çalıştığını yakın zamanda ise asgari ücretle ilgili çalışmanın kamuoyuyla paylaşılacağını söylemişti.

Asgari ücrette zam kabine toplantısında görüşülecek

Numan Kurtulmuş’un bu açıklamasının ardından ise asgari ücrete zam konusu kabine toplantısına taşındı. Gelecek hafta yapılacak kabine toplantısında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin kabine üyelerine asgari ücrete zam yapılması ile ilgili bir sunum yapacak. Kabine toplantısı ardından ise alınan kararın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kamuoyuyla paylaşması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu