Kripto Para

AVAX, kripto çöküşünden nasıl pozitif ayrıştı, işte yanıtı

Son dönemde kripto paralar serT değer kaybederek tabiri caizse pul olurken başka bir kripto para olan AVAX ise bu süreçten pozitif ayrışarak yükseldi. Peki AVAX’ın bu yükselişinin ardından ki neden ne? İşte yanıtlar.

Kripto para dünyasındaki deprem hala devam ediyor. ABD mayıs ayı enflasyon verisinin beklenenin üzerinden gelerek tekrar son 41 yılın zirvesini görmesinin ardından FED’in 50 baz puan yerine 75 puan faiz artırımına gideceği beklentisi başta kripto paralar olmak üzere küresel piyasalarda sert satışlar getir. FED gözlemcileri arasında 75 baz puan faiz artımı bekleyenlerin oranı yüzde 96 oldu.

Bu gelişmenin ardından lider kripto para birimi 23 bin dolara kadar gerileyerek tarihinin en düşük seviyelerinde bulunurken diğer kripto paralarda sert değer kayıpları yaşadı.

AVAX pozitif ayrıştı

Ancak AVAX bu düşüşler pozitif ayrışarak yatırımcılarının yüzünü güldür. AVAX son 24 saatte yaklaşık yüzde 8,5 değer kazanandı.

AVAX-USD günlük grafiği
AVAX-USD günlük grafiği

AVAX’ın bu performansının altında ise OKCoin isimli Japon kripto para borsasında listelenmeye başlanması olduğu belirtiliyor. Uzmanlar bu listelenmenin ardından AVAX’ta pump etkisi yaratmış olabileceğini söylüyor. Diğer yandan uzmanlar AVAX’ın önemli destek seviyesi olan 15.5 dolar seviyesinin çalışmasının bu yükselişe katkı sağlamış olabileceğinin üzerinde duruyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu