Az Önce Açıklandı! 1200 TL Devlet Yardımı! PTT Üzerinden Nakit Ödeme!

Yeni bir yardım duyurusu var. Terörden etkilenenler ve şehit aileleri devlet destekli yardımlardan yararlanabilir. 1.200 TL olarak yatırılacak olan yardım için başvurular başladı. Bundan kim ve nasıl yararlanacak?

Az Önce Açıklandı! 1200 TL Devlet Yardımı! PTT Üzerinden Nakit Ödeme!

Terör mağdurlarına ve şehit ailelerine devlet yardımı sağlamaya başladı. TC Kimlik numaranız ile 1.200 TL ücretle ödenecek yardıma hızlı bir şekilde başvurabilirsiniz. Askerlik yapmış kişilere, şehit ailelerine ve terör mağdurlarına düzenli olarak 1.200 TL ödeme yapılacak. Terörden etkilenen kişilere verilecek bilgi ve yardım şu şekildedir:

Terörden Etkilenenlere 1200 TL

Başvurularını e-devlet üzerinden onaylattıran kişiler ödemelerini PTT üzerinden alma konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamazlar. Terörden etkilenen insanlar bu yönde hızlı ve olumlu bir yanıt alabilirler. Başta gazi ve şehit yakınları olmak üzere bu yardımları devlet karşılıyor.

Ödemeler Ne Kadar Sürüyor?

Hesaplara her ay ve düzenli olarak 1.200 TL yatırılacaktır. Terör mağdurlarının başvurularına yetkililer olumlu yanıt vermiş, mağdurların temel ihtiyaçlarının karşılanması için hesaplara tazminat havalesi yapılmaya başlanmıştır.

2022 SGK'sız Devlet Yardımı E-Devlet Başvurusu

İşsizlikle mücadele kapsamında yatırım ve istihdamı artırıcı tedbirler altı ay içinde hayata geçirilmektedir. Türkiye İş Kurumu bağışçı bulmak ve yönlendirmek için yeni stratejiler uyguluyor. Bu durumda İŞKUR, herkesin bir iş görüşmesine katılmakla ilgili masraflarını karşılar. İşsiz kalan vatandaşlar ayrıca 6 ila 10 haftalık ek süreler için işsizlik ödeneği alıyor. Haklı nedenle işten çıkarılanlar, işsiz kaldıklarında İŞKUR işsizlik ödeneği almaya hak kazanabilirler. İŞKUR, sigorta primlerine dayalı işsizlik yardımlarına ek olarak, iş arama, eğitim ve öğretim veya görevlendirmeler temelinde istihdam olanakları sağlamaktadır. İşkur ayrıca işsiz, gelir kaynağı olmayan, engelli ve iş kuran eski hükümlülere de 65 bin liralık destek sağlıyor. Devlet, dul ve sigortasız kadınlara iki ayda bir 1000 TL yardım yapıyor. Kadınlara genel olarak 1000 TL, her ay 500 TL veriliyor.

Düşük gelirli vatandaşlar, aile destek programı kapsamında yardım başvurusunda bulunabilir ve her yıl 450, 500 veya 600 lira alırlar. Yardım alırken kişi başına düşen hane gelirinin 1833 Türk Lirasını geçmemesi gerekir.