Bilgi MerkeziGündem

Bakan Nebati ‘Konutlarda Isı Yalıtımı Kredisi’nin detaylarını paylaştı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ‘Konutlarda Isı Yalıtımı Kredisi’nin detaylarını paylaştı. Kredi doğrudan yalıtım firmasının hesabına aktarılacak. İşte detaylar.

Merakla beklenen ‘Konutlarda Isı Yalıtımı Kredisi’nin detaylarını Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati açıkladı. Konut başına azami 50 bin lira olarak kullanılabilecek kredinin vadesi 60 ay kredi faizi ise 0,99 olarak açıklandı.

Konutlarda ısı yalıtım kredi paketi kredi kullanım detayları
Konutlarda ısı yalıtım kredi paketi kredi kullanım detayları

Diğer yandan ısı yalıtım kredisinin yüzde 60’ının yalıtım sözleşmesinin ibrazıyla, kalan yüzde 40’ının da proje tamamlanıp Enerji Kimlik Belgesi alınmasının ardından kullanılabilecek.

Nureddin Nebati Twiter’dan açıklamada bulundu

Krediyle ilgili olarak Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Twitter hesabından açıklamada bulundu. Nebati paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sn. Fatih Dönmez ile birlikte enerjide dışa bağımlılığı azaltmaya yönelik yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında “Konutlarda Isı Yalıtımı Kredisi”ni hayata geçiriyoruz. Böylelikle hem enerji verimliliğimizi artıracak hem de sera gazı emisyonunu azaltarak sürdürülebilir çevre politikalarımızı da destekleyeceğiz.

Milletimize hayırlı olsun!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu