EkonomiGündem

Bakan Nebati’den son dakika ÖTV indirimi açıklaması

Hazine ve Maliye Bankanı Nureddin Nebati bir süredir konuşula gelen Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indirimi ile ilgili son dakika açıklamasında bulundu. İşte detaylar

Araç sahibi olmak isteyenler bir süredir konuşula gelen Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indirimini merakla bekliyor. Bugün ÖTV indirimi ile ilgili bir son dakika açıklaması gerçekleşti. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Plan ve Bütçe Komisyonunda konuya ilişkin olarak açıklamada bulundu.

Bakan Nebati, Otomobilde ÖTV indirimi yok

Otomobilde ÖTV indirimi yok

Yıl başına sayılı günler kala 2023 yılı bütçe çalışmaları da hızlandı. Bugün Plan ve bütçe Komisyonunda Hazine ve Maliye Bakanlığının bütçesi görüşüldü. Bakanlık adına açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati bütçeye ek olarak kamuoyunda merak edilen konulara ilişkinde açıklamalarda bulundu. Özellikle kamuoyunda merak edilen otomobil alımında ÖTV indirimi konusuna değinen bakan Nebati, “Otomobilde ÖTV indirimi yok. Matrah düzenlemesi üzerinde çalışıyoruz” dedi.

Bakan Nebati, Diğer ülkeler gibi faizleri artırsaydık büyümemiz duracak istihdam azalacaktı

Diğer ülkeler gibi faizleri artırsaydık büyümemiz duracak istihdam azalacaktı

Daha sonra ise faiz politikaları ile ilgili sorulan sorular üzerine değerlendirmelerde bulunan Bakan Nebati, ‘’Diğer ülkeler gibi faizleri artırsaydık büyümemiz duracak istihdam azalacaktı’’ diyerek ‘’Bu ülkenin potansiyelini sınırlamayı istemedik. Enflasyona kimseyi ezdirmedik. İstihdam olsun, alım gücü iyileştirmesi olsun gerekli politikaları uyguladık. Önümüzdeki dönemde de bu kararlı politikaları uygulayacağımızdan halkımız emin olsun” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu