Bakanlık Sonunda Müjdeyi Verdi! 65 Yaş Altı Olanlar Dikkat Etsin! Yarın Başlayacak!

Sağlık Bakanlığı'nın dün açıkladığı personel alım haberi tüm Türkiye'de merakla bekleniyordu. 65 yaş altı son dakika haberine göre bu kapsamda çok güzel bir haber açıklandı.

Bakanlık Sonunda Müjdeyi Verdi! 65 Yaş Altı Olanlar Dikkat Etsin! Yarın Başlayacak!

Sağlık Bakanlığı idari personel alımı yapacak. Maksimum yaş 65 olarak belirtilmiştir. Yarın başvurular başlıyor. Peki Sağlık Bakanlığı memur alımı için hangi şartlar geçerlidir?

Sağlık Bakanlığı, 31.813 sözleşmeli işçinin işe alınmasıyla ilgili ayrıntıları aşamalı olarak açıklamaya başladı. Ülke çapında 400 ofis memuru işi mevcut olacak. Verilen bilgilere göre, 30 Kasım'da başlayacak tercihlere başvuran adayların lisans mezunu olması ve 65 yaşını doldurmamış olması gerekiyor.

KPSS Puan Gereksinimi Var Mı?

Sağlık Bakanlığı büro memuru pozisyonu için adayların 2022 yılında KPSS sınavında başarılı olmaları gerekiyordu. Resmi Gazete'de yayımlanan personel alımı duyurusuna göre adayların lisans mezunu olması gerekiyor. Adayların başvuru koşulları kapsamında tamamlamaları gereken bölümler de açıklanmıştır.

Başvuru Süreci ve Tarihi

Adaylar tercihlerini ifade etmek için ÖSYM kullanacaklardır. Başvuru süresi 30 Kasım 2022 saat 14:00'de açılacak ve 5 Aralık 2022 saat 23:59'da kapanacaktır.

Tercih Ücretleri

Tercih edilen ücret ÖSYM tarafından 30 TL olarak belirlenmiştir. Adaylar tercihlerini tamamladıktan sonra 30 TL tercih bedeli ödeyeceklerdir. ÖSYM web sitesi E-İşlemler alanında yer alan "ödemeler" seçeneği ile yerleştirme ücreti kredi veya banka kartı ile de ödenebilen adaylardan tercih ücreti ödemesi aşağıdaki banka ve ATM'ler tarafından yapılacaktır.

  • Tüm Akbank şubeleri, ATM'leri ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuranlar hariç)
  • Tüm Albaraka Türk Katılım Bankası lokasyonları, ATM'leri ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuranlar hariç)
  • Tüm Finansbank şubeleri, ATM'ler ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuru yapacak adaylar hariç)
  • Tüm Kuveyt Türk Katılım Bankası şubeleri, ATM'leri ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuranlar hariç)
  • Halkbank şubeleri, ATM ve internet bankacılığı İnternet bankacılığı ve tüm ING Bank lokasyonları (KKTC'den başvuranlar hariç)
  • İş Bankası ATM'leri, mobil bankacılık, internet bankacılığı ve tüm şubeleri
  • Ziraat Bankası için sadece mobil ve internet bankacılığı hizmeti vermektedir (Şube ve ATM'lerden ücret alınmamaktadır.)