BankalarGündem

Banka müdürleri ile bir olup kredi sicili bozuk olanlara kredi dağıttılar

Kredi sicili bozuk olduğu için kredi alamayan kişilere kredi çıkarmak için akıl almaz bir yola başvurdular. Banka müdürleri ile bir olan dolandırıcılar kredi sicili bozuk olanlara kredi dağıttılar. Detaylar haberimizde.

Türkiye’de dolandırıcılar yine iş başında. Bu sefer banka müdürleri de işin içinde. Dolandırıcılar bu defa kredi sicili bozuk olduğu için kredi çekemeyen kişileri gözlerine kestirdi. Dolandırıcılar Kredi sicili bozuk kişilere ‘her durumda kredi hazır’ gibi vaatler sunarak ağlarına düşürüyor. Ancak bu defa diğer dolandırıcılık olaylarından farklı olarak işin içine bazı banka müdürleri de girdi.

Yüzde 25 komisyon alıyorlar

Bazı banka müdürleri dolandırıcılarla bir olarak kredi sicili bozuk olan binlerce kişiye kredi dağıttı. Böylece batık kredi oranları da adeta fırladı.

Türkiye’de 3,5 milyon kişinin kredi sicili bozuk olması nedeniyle dolandırıcılara gün doğdu. Kredi sicili bozuk olan kişilere ulaşan dolandırıcılar Kara listede olabilirsiniz, hiç çalışmıyor olabilirsiniz hatta bir geliriniz de olmayabilir. Ama size her durumda kredi hazır’ gibi vaatlerle kişileri kandırıp anlaştıkları bazı banka müdürleri aracılığıyla kredi çıkarıp kredinin yüzde 25’ine el koyup kalan miktarı ise kredi sahibine veriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu