BankalarDöviz & BorsaEkonomiGündem
Trend

Bankacılık hisseleri tavan oldu! YKBNK, AKBNK, VAKBN

Borsa İstanbul’da bankacılık rüzgarı esmeye devam ediyor. Bankacılık hisseleri öncülüğünde başlayan ralli devam ediyor. Bugün XBANK bankacılık endeksi yüzde8 değer kazandı. Detaylar haberimizde.

Borsa İstanbul’da ralli rüzgarı devam ediyor. Bir yandan Borsa İstanbul’a yabancı girişi tüm hızıyla devam derken diğer yandan bankacılık hisseleri tavan serisi de devam ediyor. Bugün ise haftanın son işlem gününe yaklaşırken bankacılık hisselerini içerisinde barındıran XBANK bankacılık endeksi tarihi rekor kırarak yüzde 8 değer kazandı.

XBANK tavan oldu

Bankacılık hisselerinde bir süredir devam eden yükseliş serisi bugün itibariyle farklı bir boyuta geçerek XBANK bankacılık endeksi ile birlikte tavan oldu. XBANK bankacılık endeksi bugün yüzde 8’den fazla değer kazanarak tavan oldu.

Öte yandan bankacılık hisseleri bazında Yapı Kredi Bankası (YKBNK) yüzde 8,61 değer kazanarak 6.56 liraya, Akbank (AKBNK) yüzde 8,22 değer kazanarak 11.98 liraya Vakıflar bankası (VAKBN) yüzde 10 değer kazanarak 5.50 liraya Halk bankası (HALB) yüzde 10 değer kazanarak 6.49 liraya yükseldi. Bu yükselişler yatırımcıları sevindirirken yükselişin devam edip etmeyeceği ise merak konusu olmaya devam ediyor.

Dolar-TL'deki kritik yükseliş devam ediyor
Dolar-TL’deki kritik yükseliş devam ediyor

Diğer yandan bugün döviz piyasalarındaki hareketlilikte devam ediyor. Merkez Bankasının politika faizini yüzde 14’ten yüzde 13’e indirmesi ile birlikte dolar kuru kritik seviye olan 18 lira seviyesini aşmıştı. Bugün ise dolar yüzde 0,15 değer kazanarak 18,16 lira seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu