BankalarGündem

Bankalar 2023 yılı zam tarihlerini öne çekmeye başladı

Yüksek oranlarda gerçekleşen enflasyon oranları sonrası bankalar personeli yapacakları 2023 yılı zam oranlarını daha erken tarihlere çekemeye başladı.

Türkiye’de enflasyon oranlarının aylık olarak çift hanelere yükselmesi ile yapılan zamların enflasyonla birlikte erimesi sonrası bankalar personellerine yapacakları zamları daha erken bir tarihe çekmeye başladı.  Bu kapsamda Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) daha önce Nisan 2023 olarak belirlediği 2023 yılı zam tarihini Ocak 2023 olarak değiştirdi.

TEB 2023 yılı zam tarihini Ocak ayına çekti

TEB, 2023 yılı zam tarihini Ocak ayına çekti

Bankadan yapılan açıklamada “Her yıl nisan ayında yaptığımız ücret artışımızı 2022 yılı özelinde Ocak ayında gerçekleştirdik. Haziran ayında ikinci ücret artışımızı yaptık. Bu doğrultuda 2023 yılında da birinci dönem ücret artışımızı ocak ayında gerçekleştireceğiz” ifadelerine yer verildi. Bu karar ile birlikte 8 bin TEB çalışanı 2023 yılı zammını 2023 Ocak ayı ile birlikte almış olacak.

Bankalar 3 kez zam yapmak zorunda kalmışlardı

Bankalar 3 kez zam yapmak zorunda kalmışlardı

Öte yandan bankalar 2022 yılında yıllık enflasyon oranlarının yüzde 80’lere yükselmesi ile birlikte yıl içerisinde çalışanlarına 3 kez zam yapmak zorunda kalmıştı. Şimdi ise bankalar enflasyondaki yükseliş trendinin devam etmesi ile birlikte 2023 yılı zam tarihlerini daha erken bir tarihe çekemeye başladı. Bu kapsamda ise ilk adım Türkiye Ekonomi Bankasından (TEB) geldi. Yaklaşık 8 bin personeli bulunan TEB Nisan 2023’te yapmayı planladığı zam tarihini 2023 Ocak ayına çekti. Bu kararın tüm TEB çalışanlarına hayırlı olmasını diliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu