10 Banka Daha Kredi Faiz Oranında İndirim Yaptı! Bankaların Güncel Kredi Faiz Oranları

Hayallerindeki eve veya arabaya kavuşmak isteyenler ya da acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için bankaların kredi ürünlerine yönelenlere sevindirici haberler gelmeye devam ediyor. 23 Ocak 2020 Perşembe günü itibarıyla 10 banka daha faiz indirimi yaptı. İşte detaylar...

10 Banka Daha Kredi Faiz Oranında İndirim Yaptı! Bankaların Güncel Kredi Faiz Oranları

Bankaların müşterilerine sundukları kredi ürünlerinde uygulanan faiz oranlarında indirim yarışları tüm hızıyla devam ediyor. Bankalar güne kredi faiz indirimi duyuruları ile başladı. Bankalardan konut, taşıt veya ihtiyaç kredisi kullanmayı planlayan vatandaşların yakından takip ettiği faiz oranı indirimlerinde yeni gelişmeler yaşanıyor. Aralarında Kuveyt Türk, Türkiye İş Bankası, ING Bank, Emlak Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası ve Denizbank gibi çok sayıda özel ve kamu bankasının yer aldığı 10 banka taşıt kredilerinde uygulanan faiz oranlarında indirime gittiğini duyurdu. Bankaların en güncel kredi faiz oranları ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylı bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

Bankaların Güncel Kredi Faiz İndirimleri

Yeni yıla da kredi faiz oranlarında indirim kampanyaları ile giren özel ve kamu bankaları, 23 Ocak Perşembe tarihi itibarıyla da indirimlerine devam ediyor. Müşterilerine sundukları konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi ürünlerinde peş peşe indirim kampanyaları düzenleyen bankaları son olarak taşıt kredilerinde yaptıkları ciddi indirimler ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) politika faiz indirimlerinin ardından vatandaşlar yine gözlerini bankalardan gelecek faiz indirimi açıklamalarına çevirdi. Konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi ürünlerinde kademeli olarak faiz indirimleri gerçekleştiren bankalar bu sayede rakiplerinden öne sıyrılmayı ve daha fazla müşteri çekebilmeyi hedefliyor. Bankalar arasında yaşanan kredi faiz oranı indirim yarışı da acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak veya konut ya da taşıt sahibi olmak isteyen tüketicileri sevindirmeye devam ediyor.

En Uygun Kredi Faiz Oranları Ne Oldu?

Bankalar, sadece konut kredilerinde değil aynı zamanda ihtiyaç ve taşıt kredisi ürünlerinde de uyguladıkları güncel faiz oranlarında indirimler düzenlemeye devam ediyor. 23 Ocak 2020 Perşembe günü itibarıyla bankalardan yapılan açıklamalara göre en uygun konut kredisi ve ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 0.89 seviyesine çekilirken, en uygun taşıt kredisi faiz oranı da yüzde 0.95 seviyesine kadar gerilemiş oldu.

Bankalardan Taşıt Kredisi Faiz Oranı İndirimleri

Tüketiciler 23 Ocak Perşembe gününe bankaların konut kredisi indirimleriyle başladı. Aralarında özel ve kamu bankalarının da bulunduğu çok sayıda banka taşıt kredisi ürünlerinde uyguladıkları faiz oranlarını düşürdüğünü açıkladı. Taşıt kredisi faiz indirimi yapan bankalar ve güncel faiz oranları şu şekilde sıralandı:

  • Kuveyt Türk Katılım Bankası taşıt finansmanı kar payı oranı yüzde 0.96
  • ICBC taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1.06
  • TEB taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1.05
  • ING Bank taşıt kredisi faiz oranı yüzde 0.99
  • Denizbank taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1.11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER