32 Günlük En Yüksek Mevduat Faizi Veren 5 Banka Önerisi

Birikimlerinizi en yüksek mevduat faizi veren bankalar ile değerlendirmek ve gelirinizi artırmak istiyorsanız 32 günlük en yüksek güncel mevduat faizi veren 5 banka önerisinin bulunduğu bu haberimizden faydalanabilirsiniz...

32 Günlük En Yüksek Mevduat Faizi Veren 5 Banka Önerisi

2019 yılı itibarıyla birikimleri vadeli hesapta değerlendiren pek çok vatandaş bulunmaktadır. Yatırımcılar da vadeli mevduat hesapları ile birikimlerini değerlendirmek için müşterilerine en yüksek mevduat faizi veren bankaları araştırmaya devam etmektedir. Bu haberimizde sizler için bankaların güncel olarak müşterilerine sunduğu en yüksek mevduat hesabı faiz oranlarının yanı sıra, mevduat hesapları ile alakalı olarak bankaların güncel avantajları ve özelliklerini ve vadeli hesap açma şartlarını sizler için derledik.

32 Günlük En Yüksek Mevduat Faizi Veren Bankalar

Paranızı bankaların verdiği yüksek faiz oranları ile mevduat hesaplarında değerlendirmek istiyorsanız, siz de aşağıda yer alan bankaların güncel mevduat oranlarını karşılaştırarak sizin için en uygun bankayı seçebilirsiniz. Günümüzde döviz kurlarının ve altın fiyatlarının stabil olamayıp sürekli hareketli seyir göstermesi sebebiyle en risksiz yatırım aracı olarak bankaların mevduat hesapları kabul edilmektedir. Siz de birikimlerinizi değerlendirirken bir yandan zarar etme riskine karşı önlem almak istiyorsanız, güvenilir olan bu yöntemi kullanarak birikmiş paranızı mevduat hesabına yatırabilirsiniz ve vade sonunda faiz kazancınızı alabilirsiniz.

Bankaların müşterilerine sunduğu 32 günlük en yüksek mevduat faizi oranları piyasa koşullarına göre anlık olarak değişebilmektedir. Bunun yanı sıra bankaların USD ya da Euro mevduat faizlerini kullanabilirsiniz fakat TL mevduat hesaplarında yabancı para birimine göre daha yüksek faiz oranı vermektedir.  Bu sebeple paranızı döviz kurları yerine TL bazında mevduat hesabında değerlendirmeniz tavsiye edilmektedir.

En Yüksek Mevduat Faizi Veren Banka Hangisi?

Bankalar arasında müşterilerine yüksek mevduat faizi sunma yarışı devam ederken yapılan son güncellemelere rağmen müşterilerine en yüksek faiz oranı veren banka unvanı değişmedi. Burgan Bank %16.10 oranı ile mevduat hesabında en yüksek faiz veren banka olmaya devam etti. Mevduat faizi en yüksek banka olan Burgan Bank'tan vadeli hesap açan kişilerin aylık getirisi 10 bin lira üzerinden 119.98 lira oldu.

Burgan Bank'ı yüksek mevduat faiz oranında takip eden diğer bankalar ise şu şekilde sıralandı:

  • Alternatif Bank Vadeli Mevduat Faiz Oranı %15.25
  • ICBC Bank Vadeli Mevduat Faiz Oranı %13.70
  • TEB Vadeli Mevduat Faiz Oranı %12

Bankaların müşterilerine sunduğu mevduat faiz oranları piyasa koşullarına göre sık sık değişebilmektedir. Bu değişimler Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) kapsamında gerçekleşmektedir. Birikimlerinizi en iyi şekilde değerlendirmek için bankaların en güncel mevduat faiz oranlarını yakından takip etmeniz tavsiye edilmektedir. Siz de yüksek faiz oranlarından yararlanmak için banka şubenizden hemen bir e-vadeli hesap açabilirsiniz ve paranızı bu şekilde değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER