32 Günlük En Yüksek Mevduat Faizi Veren Banka Hangisi?

Merkez Bankası'nın politika faizinde 200 baz puanlık indirim yapmasının ardından bankaların kredi faiz oranlarıyla birlikte mevduat hesaplarında müşterilere verilen faiz oranları da düşüyor. İşte bankaların 32 günlük mevduat hesabı faiz oranları...

32 Günlük En Yüksek Mevduat Faizi Veren Banka Hangisi?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) yılın son Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında da faiz oranlarını düşürmesinin ardından bankalarda mevduat hesabı bulunan vatandaşlar, birikimlerini nasıl değerlendirecekleri konusunda kara kara düşünmeye başladı. Çünkü Merkez Bankası'nın almış olduğu 200 baz puanlık indirim kararı, bankaların müşterilerine sundukları kredi ürünlerinde faiz oranlarını düşürürken bir yandan da mevduat faizlerinde de en düşük seviyeler görülmeye başlandı.

Bankalar Mevduat Faiz Oranlarını Düşürüyor

Kredi faiz oranlarıyla birlikte bankaların müşterilerine sundukları mevduat hesaplarında uygulanan faiz oranları da son yıllardaki en düşük seviyelere kadar geriledi. Hükümetin ekonomide yaşanan gelişmeler doğrultusunda almış olduğu tedbirlerle orantılı olarak çok sayıda banka mevduat faiz oranlarında indirim yaptı. Bankaların peş peşe mevduat faiz oranlarını güncellemesi, birikimlerini bankada faize yatırın vatandaşlarında endişelenmesine neden oldu.

Aralık ayının son haftalarına girilirken, ekonomik durumda yaşanan gelişmeler nedeniyle bankalar müşterilerine sundukları mevduat faiz oranlarını da sık sık güncellemeye başladı. Hafta sonuna girilmesiyle birlikte peş peşe mevduat faiz oranlarında değişikliğe giden bankaların ardından müşterilere mevduat faizinde en yüksek ve en düşük faiz oranlarını veren bankalar da netlik kazanmış oldu.

Bankaların 32 Günlük Mevduat Faiz Oranları Listesi

Bankalar tarafından yapılan son güncellemelerin ardından mevduat faizlerinde müşterilerine en yüksek faiz oranı veren banka yine değişmedi. Burgan Bank, mevduat hesapları bulunan müşterilerine yüzde 12.30 oranında faiz vermeye devam ediyor. Bankanın en güncel mevduat faiz oranı ile bir hesaplama yapıldığında 15 bin TL'nin 32 günlük faiz getirisi 137.50 TL olarak belirlenmiş oldu.

Burgan Bank'ın ardından Türkiye bankacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren kamu ve özel bankaların mevduat faiz oranları da merak konusu oldu. İşte müşterilerine en yüksek mevduat faiz oranı veren bankalardan en düşük faiz oranına kadar bankaların 32 günlük mevduat faiz oranları listesi...

  • Fibabanka 32 günlük mevduat faiz oranı yüzde 12.25
  • Akternatif Bank 32 günlük mevduat faiz oranı yüzde 12.25
  • HSBC Bank 32 günlük mevduat faiz oranı yüzde 12.00
  • QNB Finansbank 32 günlük mevduat faiz oranı yüzde 11.10
  • Odeabank 32 günlük mevduat faiz oranı yüzde 11.10
  • Şekerbank 32 günlük mevduat faiz oranı yüzde 10.75
  • Ziraat Bankası 32 günlük mevduat faiz oranı yüzde 10.50
  • Akbank 32 günlük mevduat faiz oranı yüzde 10.50
  • Şekerbank 32 günlük mevduat faiz oranı yüzde 10.25
  • Garanti BBVA 32 günlük mevduat faiz oranı yüzde 12.25
YORUM EKLE
YORUMLAR
teoman akbelege.
teoman akbelege. - 7 ay Önce

yıllardır garanti müşterisiyim .bu sene mevduat faizlerini çok düşürdü.mesela 15.000tl ye 32 günlük %7 faiz veriyor.yalan yazılıyor 32 günlük 15000 faizi %12.25 imiş..yalan.

ahmet
ahmet - 7 ay Önce

memleket sahibsiz isbankasi 22% dan 8% dusurmus.

SIRADAKİ HABER