Akbank Faiz İndirimine Gitti: Güncel İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi Faiz Oranları

Türkiye'nin en fazla bireysel ve ticari müşteriye sahip bankaları arasında yer alan Akbank, müşteri memnuniyetine verdiği önemi tüm kredi ürünlerinde yaptığı faiz indirimi ile bir kez daha gözler önüne serdi. Bankacılık sektöründe faaliyet gösteren bankaların uyguladıkları redi faiz oranlarında indirim kampanyaları peş peşe gelirken Akbank konut kredisi başta olmak üzere ihtiyaç ve taşıt kredisi kampanyalarında uyguladığı faiz oranlarını güncelleyerek indirim yaptı. İşte en güncel oranlar ve faiz indirimine dair bilinmesi gereken detaylar...

Akbank Faiz İndirimine Gitti: Güncel İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi Faiz Oranları
TCMB'nin politika faizinde indirim kararının açıklanmasının ardından ilk olarak kamu bankalarının öncülüğünde başlayan konut kredisinde faiz indirimi kampanyaları özel bankalara da etki etti. Bankalardan uygun fiyatlı konut kredisi kullanarak ev satın almayı hayal edenler, cazip faiz oranlı taşıt kredileri ile hayallerindeki otomobile sahip olmak isteyenler ve ihtiyaçlarını ertelemeden tüketici kredisiyle karşılamayı düşünenler için müjdeli haber Akbank'tan geldi. Müşteri memnuniyetine her daim en çok önem veren bankalar arasında yer alan Akbank, müşterilerinin kullanımına sunduğu taşıt, konut ve ihtiyaç kredisi gibi tüm bireysel kredi ürünlerinde uyguladığı güncel faiz oranında indirim yaptı.

Akbank Taşıt Kredisi Faiz Oranı Düştü! İşte Güncel Oranlar

Hayallerindeki sıfır veya ikinci el otomobile kavuşmak için bankalardan taşıt kredisi kullanacaklara sevindirici haberler gelmeye devam ediyor. Son olarak Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank gibi kamu bankaları tarafından ortaklaşa başlatılan %0,49 faiz oranlı taşıt kredisi kampanyası, taşıt kredisi kullanmak isteyen vatandaşlarda büyük yankı uyandırmıştı. Fakat kamu bankaları tarafından uygulanan bu faiz oranlarının sadece anlaşmalı otomobil firmalarının en pahalı modelleri için geçerli olması ve 24 ay vade seçeneği ile kredi verilmesi sebebiyle vatandaşlar bu kampanyaya yoğun ilgi göstermedi. Ayrıca düşük faizli kredi verilen araç fiyatlarının da kampanyayla birlikte yükseltildiği iddiaları vatandaşları farklı alternatiflere yönlendirdi.

İşte bu alandaki yoğun talebi doğru analiz eden Akbank, tüm bireysel müşterilerine hem ikinci el araçlar için de geçerli olan hem de 60 aya kadar varan vade seçenekleri bulunan taşıt kredisi kampanyası başlattığını duyurdu. Bununla sınırlı kalmayan Akbank taşıt kredisinde uyguladığı güncel faiz oranını %1.17 seviyesine kadar düşürdü. Bununla birlikte kamu bankaları dışında en uygun taşıt kredisi veren özel banka Akbank oldu! Akbank'ın taşıt kredisi kampanyasında uyguladığı cazip faiz oranı hayallerindeki otomobili satın almak isteyen banka müşterilerini sevindirirken benzer sevinçler konut ve ihtiyaç kredisi müşterilerinde de yaşandı.

Akbank Konut ve İhtiyaç Kredisi Faiz Oranında İndirim!

Müşterilerinin kullanımına sunduğu tüm kredi ürünlerinde en uygun kredi faiz oranları uygulayan Akbank son olarak konut kredisinde de uyguladığı kampanya ile adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. 15 Ekim Salı günü itibarıyla Akbank konut kredisi kampanyasında uygulanan güncel faiz oranı %1.17 seviyesine geriledi. Bunun yanı sıra Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranları da %1.71 seviyesinden başlıyor.
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2019, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER