Akbank, Garanti, Finansbank Konut Kredisi Faizlerini Düşürdü

Konut kredisi ile ev satın almayı planlayanlara müjde! Akbank, Garanti BBVA ve QNB Finansbank yıl sonunda konut kredisinde uygulanan faiz oranlarında indirim yaptı. Akbank konut kredisi faizi yüzde 0,99'a düştü. İşte detaylar...

Akbank, Garanti, Finansbank Konut Kredisi Faizlerini Düşürdü

Konut kredisi faiz oranlarında indirim yarışı devam ediyor. Türkiye'de bankacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren kamu ve özel bankalarının müşteri memnuniyeti ve piyasa beklentisi doğrultusunda konut kredilerinde uygulanan faiz oranlarında indirim yapmayı tam gaz sürdürüyor. Son olarak Türkiye'de milyonlarca müşterisine bankacılık hizmeti veren Akbank, konut kredisi ürününde uyguladığı faiz oranını, tüm vadelerde ve herhangi bir tutar sınır olmaksızın yüzde 0,99 seviyesine indirdiğini açıkladı.

Akbank'tan Yüzde 0,99 Faiz Oranı Açıklaması

Bankadan yapılan açıklamaya göre Akbank, tüm vade ve tutarlarda aylık yüzde 0,99 oranında avantajlı faiz oranı ile müşterilerinin talep ve tercihlerine en uygun ödeme seçeneklerini de sunmaya devam ediyor. Müşterilere kira öder gibi, kredi taksiti ödeyerek hayallerindeki eve sahip olma imkanı sunabilmekten dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden Akbank Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, "Bugünden itibaren vade ve tutar ayırmaksızın konut kredisi faiz oranlarımızı yüzde 0,99'a çektik" açıklamasında bulundu.

Ülke ekonomisindeki ivmelenmenin hız kesmeden devam edebilmesi için Akbank'ın da üzerine düşen sorumluluklarını aralıksız yerine getirdiğini kaydeden Oğuz, ülke ekonomisine doğrudan katkı sağlayan konut kredilerinde müşterilerimize en iyi koşullar sunmanın sevincini yaşadıklarını belirtti.

Garanti BBVA Konut Kredisi Kampanyası

Aralık ayının ilk haftası itibarıyla Garanti BBVA da müşterilerine sunduğu konut kredisi ürününde uygulanan faiz oranında indirim yaptığını açıkladı. Bankadan yapılan faiz indirim açıklamasıyla birlikte Garanti BBVA konut kredisi kampanyasında 10 yıla kadar tüm vadelerde 100 bin TL'ye kadar olan kredi kullanımlarında yüzde 1,10 faiz oranı uygulanacağı duyuruldu. Bununla birlikte konut kredisi kullanımında 200 bin TL ile 500 bin TL arası kredilerde ise yüzde 1.07 faiz oranına indirim yapıldı.

Garanti BBVA faiz indirimi kararının ardından konut sektöründe yaşanan artışlarda pay sahibi olmanın mutluluğunu ve sevincini yaşadığını yaptığı açıklamada duyurmuş oldu. Bankadan yapılan açıklamada Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri yakından izlemeyi sürdürerek, avantajlı ürün ve hizmetleri sektörle buluşturmaya devam edileceğini ifade etti.

QNB Finansbank Faiz İndirim Duyurusu

Türkiye'de bankacılık sektöründe faaliyet gösteren özel bankalar arasıdna yer alan QNB Finansbank da aralık ayının ilk haftası itibarıyla konut kredisinde uygulanan faiz oranında indirim yaptığını duyurdu. Bankanın kurumsal internet sitesi üzerinden yapılan duyuruya göre 10 yıla dek tüm vadelerde aylık yüzde 1,19 faiz oranı uygulanacak. Banka 10 yıl ile 15 yıl arasındaki vadeler için ise yüzde 1,41 faiz oranı ile müşterilerine konut kredisi çekme imkanı sunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER