Bankalar Faiz Oranlarını Yine Düşürdü! Peki En Düşük Faizli 120 Ay Vadeli Konut Kredisi Hangi Bankada?

Merkez Bankası'nın politika faizini düşürmesinin ardından bankalar bireysel kredilerde uyguladıkları faiz oranlarını düşürmeye devam ediyor. İşte 120 ay vade seçenekli en uygun konut kredisi veren bankalar...

Bankalar Faiz Oranlarını Yine Düşürdü! Peki En Düşük Faizli 120 Ay Vadeli Konut Kredisi Hangi Bankada?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısının ardından politika faizi 250 baz puan indirilerek %16.5 seviyesinden %14'e düşürülmüştü. Bu gelişmenin ardından özellikle ihtiyaçlarında ve konut satın alırken kredi kullanmak isteyen vatandaşlar gözlerini bankaların bireysel kredi ürünlerinde uygulanan kredi faiz oranlarına çevirmişti. Beklentiler meyvesini vermeye başladı ve kamu ile özel bankalar peş peşe konut, ihtiyaç ve taşıt kredilerinde uyguladıkları faiz oranlarını düşürmeye başladı.

Faiz İndirimi Yarışı Devam Ediyor

TCMB politika faizi indirim kararının ardından ilk adım ING Bank'tan geldi. ING Bank müşterilerine sunduğu konut kredisi ürünlerinde uyguladığı faiz oranını %1,09 seviyesine kadar çekti. Bu bankanın ardından çok geçmeden Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) da konut kredisi faiz indirimi yaptığını duyurdu. TEB konut kredisinde uygulanan faiz oranını %1.10 seviyesine indirdi.

Ülkemizde faaliyetlerini sürdüren özel bankalar arasında yer alan katılım bankaları da faiz indirimi yarışına ortak oldu. Albaraka Türk Katılım Bankası ile Türkiye Finans Katılım Bankası'nda müşterilere sunulan konut finansmanında uygulanan kâr payı oranında da indirimler yapıldı.

Gözler Kamu Bankalarında

Hayallerindeki eve kavuşmak için bankaların konut kredisi kampanyalarından yararlanmak isteyen vatandaşlar, kamu bankalarının faiz indirim kampanyalarını yakından takip ediyor. Mevcut durumda konut kredileri arasında %0,99 faiz oranı ile en uygun konut kredisi kullanım imkanı sunan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın kredi faiz oranlarında indirim yapması bekleniyor. Uzmanlar da %0,99 faiz oranının düşeceği yönünde fikir birliğine varmışken vatandaşlar konut kredisi kullanmak için sabırlı bekleyişlerini sürdürüyor.

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Garanti BBVA, TEB, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi, Akbank ve ülkemizde faaliyet gösteren diğer bankaların 120 ay vade seçenekli konut kredisi kampanyalarında uyguladıkları faiz oranları ne kadar? Konut kredisi faiz oranları indirimleri devam edecek mi?

5 Kasım En Güncel ve En Uygun 120 Ay Konut Kredisi Faiz Oranları

5 Kasım tarihi itibarıyla bankaların 100 bin TL tutarında konut kredisi kullanımında uyguladıkları en düşük faiz oranları listesi şu şekildedir:

  • Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı: %0,99
  • Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranı: %0,99
  • Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranı: %0,99
  • Yapı Kredi Konut Kredisi Faiz Oranı: %1,17
  • Akbank Konut Kredisi Faiz Oranı: %1,17
  • Türkiye İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı: %1,17
  • ICBC Konut Kredisi Faiz Oranı: %1,19
  • Alternatif Bank Konut Kredisi Faiz Oranı: %1,30
  • Fibabanka Konut Kredisi Faiz Oranı: %1,49

Bankahaberi.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER