Bankalar Saat Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor?

Bankaların çalışma saatleri 2020 yılında Korona virüs sebebi ile çok fazla değişti. Özellikle kamu bankaları tarafından yapılan çalışma saatleri değişikliği ile sabah 9.30 ile öğlen 14.30’a kadar hizmet vermekteydi. Ancak hayatın normalleşmesine doğru yapılan düzenleme sonrasında normal banka çalışma saatleri tekrardan geçerli oldu. Türkiye genelinde tüm bankalar neredeyse aynı saatler içerisinde çalışır. Banka çalışma saatleri araması yapan ve doğru sonuca ulaşmak isteyen vatandaşlarımız için oluşturduğumuz bu rehber içerik ile en doğru bilgilere ulaşabileceksiniz.

Bankalar Saat Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor?

Banka Çalışma Saatleri
Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Akbank, İş Bankası, Garanti, QNB Finansbank, Denizbank, Yapı Kredi, TEB, Şekerbank, Citibank, Anadolubank ve Alternatifbank gibi önemli bankalar aracılığı ile işlem yapacak olan vatandaşlarımızın 2020 banka çalışma saatleri araması yapması çok doğal. Özellikle Korona virüs sebebi ile sürekli olarak güncellenen banka çalışma saatleri ile bir hayli kafalar karıştı. Ama sonunda bir rutine oturuldu.
 

Bankalar Saat Kaçta Açılıyor?
Bankalar tüm Türkiye’de sabah 09.00 itibari ile hizmet vermeye başladı. Korona virüs sebebi ile bazı bankalar hala 10.00 saatlerinden sonra hizmet veriyor olsa da Türkiye genelinde banka çalışma saatleri 09.00 itibari ile başlamaktadır. 

 

Bankaların Öğle Arası Saat Kaçta?
Bankalar her zaman 12.30 ile 13.30 saatleri arasında öğle tatili yapmaktadır. Korona virüs salgını döneminde dahi aynı saatler aralığında öğle tatili yapmaktadırlar. 
 

Bankalar Saat Kaçta Kapanıyor?
Bankaların hizmet vermediği saatler 12.30 ile 13.30 arası ile 17.30 saatlerinden sonra ertesi mesai günü sabah saat 09.00’a kadardır. 

Banka Haberi Finans Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER