Bankaların 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesap Faiz Oranları Güncellendi! Bankalar 10 Bin TL'ye Ne Kadar Faiz Veriyor?

Bankaların kredi ürünlerinde uyguladığı faiz oranları düşerken, vadeli hesap faiz oranlarında dalgalı seyir devam ediyor. 32 günlük banka faizlerinde müşterilerine en yüksek vadeli hesap faizi veren bankalar hangileri? İşte detaylar...

Bankaların 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesap Faiz Oranları Güncellendi! Bankalar 10 Bin TL'ye Ne Kadar Faiz Veriyor?

21 Kasım 2019 tarihi itibarıyla bankalar müşterilerine mevduat vadeli hesaplarında uyguladıkları faiz oranlarını güncelledi. Bankaların faiz oranlarında dalgalı seyir devam ederken, vadeli mevduat hesabı faiz oranlarında artış yaşanıyor. Müşterilerine konut, ihtiyaç ve taşıt kredisi gibi ürünlerinde daha fazla kullandırım yapmak isteyen bankalar, bu amaçla kaynak yaratmak için vadeli faiz oranlarını da artırarak müşterilerin dikkatini çekmeye devam ediyor.

Son dönemde hızla gerileyen TL mevduat hesap faizlerinin sonrasında vatandaş nakit parasını mevduat hesaba geçirmektense alternatif yöntemleri ve dövizde tutmayı tercih ediyordu. Vatandaşların paralarını dolarda tutması üzerine müşterilerine TL bazında kredi vermek için kaynak bulmakta zorlanan bankalar, TL faizlerini kademeli olarak yükseltmeye başlıyor. Ancak bankaların 32 günlük mevduat faiz oranlarında yapacakları yükseliş, öte yandan kredi ürünlerinde de maliyetlerin yükselmesi nedeniyle faiz oranlarının artışı riskini barındırıyor. Bankalar yüksek mevduat faiz oranı uygulayarak müşterilerinin dolardan çıkıp TL'ye geçmelerini teşvik ediyor.

32 Günlük Vadeli Hesap En Yüksek Faiz Veren Banka Hangisi?

Türkiye'de bankacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren kamu ve özel bankalar arasında 32 günlük vadeli mevduat hesabında en yüksek faiz oranı uygulayan banka Burgan Bank olmaya devam ediyor. Burgan Bank vadeli mevduat faiz oranı %13.75 seviyesinde olan faiz oranlarını güncelleyerek %14.10 seviyesine çıkardı.

Öte yandan Fibabanka ise vadeli mevduat faiz oranını %14 seviyesinden indirim yaparak %13.5 seviyesine düşürdü. Faiz düşüren bankalardan bir diğeri de QNB Finansbank oldu. QNB Finansbank 32 günlük vadeli mevduat faiz oranını %12.65 seviyesinden %12.55 seviyesine indirdi. Yapı Kredi Bankası da vadeli mevduat faiz oranını %11.25 seviyesinden %10.25 seviyesine çekerek indirim yaptığını duyurdu.

10 Bin TL'nin Faizi Ayda Kaç TL Getiriyor?

Bankaların 32 günlük vadeli mevduat hesap faiz oranlarında güncellemeler yapmalarından sonra vatandaşlar en yüksek faiz hesaplama işlemlerini merak ediyor. Güncelleme sonrasında mevduat faiz oranını yükselten Burgan Bank'ın müşterilerine verdiği aylık faiz getirisi de yükselmiş oldu. Buna göre 10 bin TL tutarının %14.1 mevduat faiz oranı ile aylık net kazancı 105.08 TL oldu.

Bankaların Güncel Vadeli Hesap Faiz Oranları 21 Kasım 2019

Burgan Bank Vadeli Mevduat Faiz Oranı % 14.10

Odeabank Vadeli Mevduat Faiz Oranı % 14.00

Alternatif Bank Vadeli Mevduat Faiz Oranı % 14.00

Fibabanka Vadeli Mevduat Faiz Oranı % 13.50

QNB Finansbank Vadeli Mevduat Faiz Oranı % 12.55

Şekerbank Vadeli Mevduat Faiz Oranı % 12.00

Akbank Vadeli Mevduat Faiz Oranı % 11.75

ICBC Bank Vadeli Mevduat Faiz Oranı % 11.70

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2019, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER