Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Birbirinden farklı bankalara olan borçlarınızı tek bir bankanın çatısı altında toplamak ve bu sayede borcunuzu bütçenize göre vadelendirerek kısa sürede kolaylıkla ödemek istiyorsanız, borç transfer kredisi kullanabilirsiniz. İşte detaylar...

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Borçlarınızı tek bir bankada toplamak için bankaların müşterilerine sundukları borç transfer kredisini kullanabilirsiniz. Daha önce bankalardan farklı faiz oranları ile kullanmış olduğunuz ihtiyaç kredilerini, bankaların güncel kredi faiz kampanyalarını değerlendirerek tek bir banka altında toplamanız mümkün olmaktadır. Bilindiği üzere ihtiyaç kredisinde tüm bankaların 48 ay vade ile verdikleri finansman kampanyalarında, BDDK'nın 2019 yılında çıkarmış olduğu kararla 60 ay vadeye kadar ihtiyaç kredisi kullanma imkanı doğmuştur. Dolayısıyla daha önceden 48 vade ile bankadan çekmiş olduğunuz bir ihtiyaç kredisini, bugünkü şartlara göre 60 ay vade ile kullanabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisinin Şartları Nelerdir?

Pek çok kredi kartı ya da ihtiyaç kredisi borçlusu, borçlarını çok daha rahat bir şekilde bütçesine göre oluşturulan vade seçenekleri ile ödemenin yollarını aramaktadır. Bankaların müşterilere sunduğu borç kapatma kredisi de bu beklenti içinde olan vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanmaktadır. Eğer siz de daha önceden kullanmış olduğunuz kredinizi güncel kredi faiz oranlarına göre düzenleyerek tek bir banka altında toplamak ve kredi borcu ödemelerinizi tek bir çatı altında ödemelerle gerçekleştirmek istiyorsanız bankaların borç transfer kredisi ürünlerine başvurabilirsiniz.

Bankaların bu kampanyalarla sunmuş olduğu faiz oranları ve vade seçenekleri, başvuru sahibinin durumuna göre değişiklik göstermektedir. Ancak borç kapatma kredisi şartları arasında değişmeden esas alınan tek faktör başvuru sahibinin findeks kredi notunun seviyesidir. Kredi notu düşük olan vatandaşların borç kapatma kredisi kullanırken yararlanabilecekleri faiz oranları, kredi notu bankanın belirlemiş olduğu uygun seviyelerde bulunan müşterilere göre daha yüksek olabilmektedir.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Türkiye'de bankacılık sektöründe faaliyetlerine devam eden bankalar arasında pek çok özel ve kamu bankası müşterileri portföyünü genişletmek ve müşterilerine cazip imkanlar sunmak adına memnuniyet veren kampanyalar düzenlemeye devam etmektedir. Borç kapatma kredisi kampanyaları da bunların arasında yer almaktadır. Yeni yılda vatandaşlar borçlarını tek bir bankada toplayarak borç kapatma kredisi kullanarak borçlarını kolaylıkla ödeme imkanına sahip olabilmektedir. İşte borç kapatma kredisi veren bankalar:

  • Akbank
  • QNB Finansbank
  • Ziraat Bankası
  • Şekerbank
  • Vakıfbank
  • Denizbank

Bu bankaların size en yakın şubesine şahsen müracaat ederek borç kapatma kredisi kampanyaları hakkında detaylı bilgileri alabilirsiniz. Bankaların borç transfer kredisi başvurusu için müşterilerinden talep ettikleri tek belge başvuru sahibinin kimlik belgesi ve gelir belgesidir. Bu iki belge ile hemen borç kapama kredisi başvurusunda bulunabilir, kredi başvurunuzun onaylanması halinde borçlarınızı tek bir banka çatısı altında toplayabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2019, 15:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER