Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

1300 altında kredi notu olanların kredi çekebileceği bankalar bulunmaktadır. Ülkemizde kredi notu düşük olan kişilere kredi veren bankalar 2019 yılı

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar
1300 altında kredi notu olanların kredi çekebileceği bankalar bulunmaktadır. Ülkemizde kredi notu düşük olan kişilere kredi veren bankalar 2019 yılında da oldukça azdır. Ayrıca bu bankalar son zamanlarda kredi alımlarında zorlanmıştır. Bunun için düşük kredi notuna kredi, sıfır puana kredi kampanyaları çok önem kazanmıştır. Bu kampanyalar kapsamına girenler veya sicili bozuk olanlara, sıfır puanlı kişilere dahi kredi verilebilmektedir. İhtiyaç olan kredileri kullandıktan sonra düzenli olarak ödenen krediler incelenerek, bu bankalardan daha sonra yüksek krediler çekmek mümkün olmaktadır.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar Nelerdir?

AktifBank : Aktifbank yüksek faiz oranları uygulanmaktadır. Ancak düşük kredi puanına kredi veren bankalardandır. Kredi puanınız diğer bankalara göre düşük olsada kredi çekebiliyorsunuz. Aktifbank da dosya masrafına gerek yoktur. İnternetten kredi başvurusu yaparak kredinizi hemen kullanabilirsiniz.

Burgan Bank : Burgan Bank'ta 48 aya varan vadelerle büyük ödeme kolaylığı sağlayarak kredi vermektedir.%1,71 gibi düşük faiz oranları ile düşük kredi puanına kredi veren bankalar arasına girmiştir.

N Kolay Kredi : N Kolay Kredi’nin en önemli özelliklerinden birisi paranızı hesaplar arası ücretsiz transfer yapabilmesidir. Bu banka tüm Ptt'lerle anlaşmalıdır ve kesinti uygulamamaktadır. Burgan Bank gibi 48 aya varan vade kolaylıkları ile kredinizi rahatça çekebilirsiniz. Krediniz onaylanmasıyla birlikte Atm'lerden ve Ptt'den kredinizi gönül rahatlığında çekilebilirsiniz.Üst limit olarak 30.000 TL uygulamaktadır. Yani en fazla üst limit kadar çekilmektedir.

Fibabanka: Finans Bank 24 ay vadeye kadar gelir şartı olmadan kredi vermektedir. Ancak kefil gösterme şartı bulunmaktadır. Fibabanka'dan uygun faiz oranları bulunmaktadır. Bu faiz oranları %1,69 ile %1,79 arasında değişmektedir.

Bu bankalardan kredi notunuz düşük olsa bile kredi çekebilirsiniz. Hatta bu bankalarda siciliniz bozuksa, kara listeye girmiş durumda olsanız bile yine kredi çekebilirsiniz. Bu bankalar için kredi notu çok önem arz etmemektedir. Bazı önemli günlerde kredi notuna bile bakmadan kredi vermektedir. Bu kampanya günlerini takip etmek gerekir. Çünkü bankalarda işlem yaptıkça ayakta kalmaktadır. Güvendikleri kişilere krediyi rahatlıkla vermektedir. Kredi notunuza findeks üzerinden ulaşabilirsiniz. Kredi notunuzu arttırmak için neler yapacağınıza karar verebilirsiniz.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalardan Nasıl Kredi Çekerim

1 - Teminat Göstermek

Kişilerin kredi çekebilmesi için genelde uygulanan yöntemlerden ilkinde teminat göstermek gelir. Teminat göstermek için taşınmaz malların uygun olması önemlidir. Teminat göstererek kredi ödemesinin riski azaltılmaktadır. Tabi ki teminatların uygun olması gerekmektedir. Yani her şey teminat olarak gösterilemez. Gösterilse bile bankalar kabul etmez. Örnek teminat olarak gayrimenkul,arsa, tarla verebiliriz.

2 - Kefil Göstermek

Bankalardan kredi alabilmek için diğer bir yöntem olarak kefil gösterilmektedir. Ancak bu kefil kişinin kredi çekebilmek için kriterleri tamamlamış olması gerekir. Kefil kişinin kara listeye girmemiş olması, kredi notunun krediye yeterli olması, sicili temiz olması, SGK kaydı olması yani genel itibari ile güven vermesi gerekir.

3 - Kredi Notunu Yükseltmek

Bankalardan kredi alabilmek için kredi notunun yüksek olması çok çok önemlidir. Kredi notunu arttırmak için çaba harcanmalıdır. Peki bu çabalar nelerdir? Kredi notunu arttırmak için önemli bir adımlardan biri düşük miktarlı bir kredi çekmektir.

Borcunuzu her ay düzenli ödeyerek kredi notunuzun yükseltebilirsiniz. Diğer bir özellik ise tüm borcunuzu ilk taksitte kapatmak olacaktır. Böyle çalışmalardan sonra kredi notunuz artmış olur ve kolaylıkla her bankadan krediyi rahatlıkla çekebilirsiniz
Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2019, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER