Ekim Ayı Konut Kredisi Faiz Oranları? En Düşük Faiz Hangi Bankada?

Ev satın alma hayallerine bankaların sunduğu cazip faiz oranlı konut kredilerinden yararlanarak kavuşmak isteyen vatandaşlar, özellikle internet üzerinden konut kredisi faiz oranı araştırmaları yapmaya devam ediyor. Peki en uygun faiz oranlı konut kredisi hangi bankada? İşte güncel bankaların faiz oranları...

Ekim Ayı Konut Kredisi Faiz Oranları? En Düşük Faiz Hangi Bankada?

Son dönemde Merkez Bankası tarafından peş peşe yapılan politika faizi indirimlerinin akabinde bankacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren tüm özel ve kamu bankaları da müşterilerine sundukları kredi ürünlerinde indirim kampanyaları düzenlemeye devam ediyor. Bankalardan cazip faiz oranlı konut kredisi avantajından yararlanarak ev sahibi olmak isteyenleri yakından ilgilendiren duyurular bankalar tarafından yapılıyor. Konut kredisi, satın alınacak evin teminat altına alınması şartıyla bankalar tarafından verişen bir kredi türü olarak günümüzde ev sahibi olmak isteyenlerin en çok kullandığı finansman destekleri arasında yer alıyor. Bankaların güncel konut kredisi kampanyalarında uyguladıkları faiz oranlarını merak eden vatandaşlar, hangi bankanın en düşük faiz uyguladığını araştırmaya devam ediyor.

Ekim Ayı Konut Kredisi Faiz Oranları

Bankaların ev sahibi olmak isteyen müşterilerine sunduğu konut kredisi ürünlerinde çeşitli kampanyalar düzenlenmeye devam ediyor. Ev satın alacaklara yönelik en düşün faiz oranlarının kullanıldığı konut kredisini hangi banka veriyor? Kamu bankalarının ortak başlattığı konut kredisi kampanyası dışında özel bankalar, müşterilerine hangi faiz oranı üzerinden konut kredisi kullandırıyor? İşte 2019 Ekim ayı bankaların güncel konut kredisi faiz oranları listesi:

Kredi Tutarı 100 Bin TL , Kredi Vadesi 10 Yıl Güncel Faiz Oranları


 • Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı %0,99

 • Halk Bankası konut kredisi faiz oranı %0,99

 • Vakıfbank konut kredisi faiz oranı %0,99

 • Kuveyt Türk Katılım Bankası konut finansmanı kâr payı oranı %1,08

 • Türkiye Finans Katılım Bankası konut finansmanı kâr payı oranı %1,12

 • Albarak Türk Katılım Bankası konut finansmanı kâr payı oranı %1,16

 • Yapı Kredi konut kredisi faiz oranı %1,17

 • TEB konut kredisi faiz oranı %1,22

 • Türkiye İş Bankası konut kredisi faiz oranı %1,17

 • Garanti BBVA konut kredisi faiz oranı %1,22


 •  


Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Türkiye'nin en çok müşteriye sahip kamu bankalarından Ziraat Bankası düzenlediği konut kredisi kampanyası ile birlikte kredide uyguladığı faiz oranını %1'in altına çekti. Ziraat Bankası'ndan kullanılan 500 bin TL'ye kadar 180 ay vade seçenekli konut kredisinde uygulanan faiz oranı %0,99 oldu.

01 Ağustos 2019 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde başlatılan kampanya ile en düşük konut kredisi veren banka Ziraat Bankası oldu. Bununla birlikte diğer kamu bankaları olan Halkbank ve Vakıfbank da konut kredisi faiz oranlarında indirim yaparak bu kampanyaya dahil oldu. Ayrıca üç kamu bankası önceden yüksek faiz oranlarıyla konut kredisi kullanmış olan müşterilerinin kredilerini yapılandıracaklarını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2019, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER