En Çok Taksit Yapan Kredi Kartı

Kredi kartı, pek çok kişi tarafından kullanılan ve ihtiyaç haline gelmiş bir üründür. Bankalar müşterilerine nakit ihtiyaçlarını karşılamaları

En Çok Taksit Yapan Kredi Kartı
Kredi kartı, pek çok kişi tarafından kullanılan ve ihtiyaç haline gelmiş bir üründür. Bankalar müşterilerine nakit ihtiyaçlarını karşılamaları ve ayrıca alışveriş işlemlerinde kullanabilmeleri için kredi kartı imkanı sunmaktadır. Bir çok bankanın kredi kartı yıllık aidat ücreti ve nakit çekimlerde uygulanan faiz oranı birbirinden farklı olabilir.

En avantajlı kredi kartını araştıran müşteriler, en çok puan veren, her yerde çok miktarda taksit yapan, yıllık aidat ücreti olmayan, limiti yüksek olan kredi kartları gibi kriterlere bakarlar. En doğru kredi kartını seçerek yapacağınız alışverişlerde yüksek puanlar toplayabilir ve birçok yerde bedava harcama yapma şansı yakalayabilirsiniz.

Ülkemizde kredi kartı kullanım sayısı 70 milyonun üzerindedir. Her bankanın farklı özelliklere sahip, farklı meslek gruplarına sunduğu kredi kartı çeşitleri bulunmaktadır.

Kredi kartları birden fazla açıdan sınıflandırılabilir. Bankaya göre, visa, mastercard veya troy ağına bağlı olmasına, sunduğu taksit sayısına gibi özellikleri kredi kartlarını birbirinden ayıran özelliklerdir. Banka müşterileri için en çok taksit sunan, peşin fiyatına taksit, en düşük faiz oranlı gibi bir çok özellik bulunduran kredi kartları en çok tercih edilen özelliklerdir. Ayrıca en çok puan veren kredi kartı da müşteriler tarafından tercih edilen kartlardandır.

Şuan günümüzde Bonus, Maximum, Axess, World, Advantage, Shop and Miles ve Wings kredi kartları mil ve bonus hediye sistemleriyle bir çok banka tarafından kullanılmaktadır. Garanti BBVA müşterilerine Bonus ve Shop and Miles kartlarını sunmaktadır. Akbank ise Axess ve Wings markalarını müşterilerine sunuyor. Denizbank ise Bonus markasına sahiptir.

Hangi kredi kartının daha avantajlı olduğu harcama türüne ve dönemsel kampanyalara göre değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden net bir şekilde bir kredi kartını avantajlı olarak nitelendirmek doğru bir yaklaşım olmaz. Kredi kartı seçimini ise kullanım türüne göre, kartın sunduğu taksit sayısı, kampanyalar ve yıllık aidatlarına göre yapmak doğru bir tercih olacaktır.

Mil puanı biriktirmek isteyenler için önerilen en iyi kart Parafly Kart'tır. Yakıt kart almayı düşünüyorsanız TEB Total Kart iyi bir seçim olacaktır. Eğer öğrenci kartı almak istiyorsanız en iyi kredi kartı İş’te Üniversiteli Kart'tır. Genel kullanım amaçlı kredi kartı almayı istiyorsanız az önce belirttiğimiz tüm kartlardan istediğinizi seçebilirsiniz. Çünkü hemen hemen hepsinin şartları birbirine çok yakındır. Kredi kartını seçerken maaş aldığınız bankanın kredi kartını kullanmanız daha avantajlı olacaktır. Çünkü maaş alınan bankalar müşterilerinden EFT ve havale ücreti almazlar. Tüm bunların yanı sıra seçeceğiniz bankanın ulaşım kolaylığı da tercih etmeniz için önemli bir faktördür.

En Çok Taksit Yapan Kredi Kartı

Bankaların müşterilerine sunmuş oldukları kredi kartları, müşterilerin durumuna ve konumuna göre farklı harcama avantajları sağlamaktadır. Hemen hemen bütün bankalar kredi kartları için çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyaları takip ederek, size uygun olan kampanyalardan faydalanmanız ek faydalar sağlayacaktır. HSCB Bank’ın Campus kredi kartının bütün mağazalarda özellikle giyimde en uzun taksit seçeneği ve sıfır komisyon almasından dolayı üniversite öğrencileri için en iyi kredi kartı olarak tercih edilebilir. Eğer çok fazla yakıt satın alıyorsanız da sizin için şuanda en avantajlı kredi kartı ise Garanti Bankası'nın Bonus Kredi Kartı olacaktır.

Kredi kartları ile yapılabilecek taksit sayısı genelde bellidir. Bir çok ürün için genelde yapılan taksit sayısı 9 ve 12'dir. Bazı bankalar az sayıda taksit imkanı sunsalar da çoğu banka 12 taksit imkanı sunmaktadır. Bu bankalar;

- Akbank

- Denizbank Bonus

- Garanti Bankası Bonus

- Halk Bankası Parafkart

- İş Bankası Maximum

- Yapı Kredi Bonus

- Ziraat Maximum
Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER