En Uygun Konut Kredisi Veren Banka Hangisi? 2020 Konut Kredisi Faiz Oranları

Kamu bankalarının başlattığı konut kredisi faiz indirimlerine özel ve katılım bankalarının da katılmasıyla birlikte 2020 yılı başında çok sayıda banka indirim kampanyalarıyla gündeme geldi. İşte 2020'de en uygun konut kredisi veren bankalar...

En Uygun Konut Kredisi Veren Banka Hangisi? 2020 Konut Kredisi Faiz Oranları

Müşteri portföyünü genişletmek için peş peşe konut kredisi faiz oranı indirim kampanyaları düzenleyen bankalar, hayallerindeki eve kavuşmak için bankadan kredi çekmeyi planlayan vatandaşları sevindirmeye devam ediyor. Konut kredisi faiz oranları rekabetinde müşterilerine en uygun kredi seçenekleri sunan bankalar öne çıkmayı başarıyor. Türkiye bankacılık sektöründe kamu bankası olarak faaliyetlerini sürdüren Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank faiz indirimleriyle yine vatandaşların ilk tercihleri arasında yer almaya devam ediyor.

Konut Kredisinde Yüzde 0,79 Faiz Oranı

2020 Ocak ayı itibarıyla bankaların konut kredisi ürünlerinde uyguladığı faiz oranı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Kamu bankaları olarak faaliyetlerini sürdüren Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ın ortaklaşa başlattığı konut kredisi kampanyasında uygulanan faiz oranları yüzde 0,79 olarak belirlenmişti. Şimdi vatandaşlar yüzde 0.78 faiz oranlı konut kredisi kampanyalarına gözünü dikti. Ocak ayı itibarıyla bankaların konut kredisi kampanyaları devam ediyor.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, geçtiğimiz yılın son toplantısında politika faizini 2 puan daha düşürerek yüzde 12 seviyesine çekmişti. Bunun üzerine vatandaşlar bankaların konut kredilerinde indirim yapılıp yapılmayacağını merak etmeye başladı. Kamu bankaları ipotekli konut kredisi ürünlerinde yüzde 0,79 faiz oranını anlaşmalı konutlar için kullanıma açtı. Vatandaşlar kamu bankaları dışında İş Bankası, TEB, ING, Akbank gibi özel bankaların konut kredisi ürünlerini de merak ediyor.

En Uygun Konut Kredisi Veren Banka

Konut kredisi kampanyalarında müşterilere sunulan en düşük faiz oranı Ziraat Bankası'nda bulunuyor. Devlet destekli sosyal konut projeleri için vatandaşlara kredi sağlayacak olan banka, bu kampanyası ile en uygun oranı vermeye devam ediyor. Ziraat Bankası TOKİ sosyal konut projesinde hak sahiplerine yüzde 0,49 faiz oranı ile kredi verecek. Ayrıca TOKİ'den ev sahibi olma şansını yakalayan vatandaşlar bu kredilerini 240 ay vade imkanı ile geri ödeyebilecek.

Bankaların Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

İş Bankası konut kredisi kampanyası yüzde 0,78 faiz oranıyla sunuluyor. 600 bin TL'ye kadar kredi başvurularında müşterilere 10 yıl yani 120 ay vade seçeneklerinden yararlanma imkanı veriliyor.

ING Bank konut kredisi kampanyası yüzde 0,98 faiz oranıyla veriliyor. Eşit ana para ödemeli, eşit taksitli veya ara ödemeli kredi seçenekleri ile sunulan ING konut kredisinde vade seçeneklerine göre faiz oranı değişiklik gösterebiliyor.

Vakıfbank konut kredisinde anlaşmalı konut projeleri için yüzde 0,78 faiz oranı uyguluyor. Yeni konut alımları içinse yüzde 0,99 faiz oranlı konut kredisi kampanyası devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER