Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Acil nakit ihtiyaçlarınızda bankalardan çektiğiniz krediyi 3 ay ertelemeli ödeme olarak ödeyebilirsiniz. Bireysel müşterilerine 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar ve kampanya detayları hakkında bilinmesi gerekenleri haberimizde bulabilirsiniz.

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Türkiye bankacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren kamu ve özel bankaların müşteriler tarafından en çok talep gören hizmetlerinden biri de ihtiyaç kredisi ürünleridir. Bankacılık sektöründe daha fazla müşteriye ulaşmak ve halihazırdaki müşterilerine de memnuniyet odaklı hizmet sunmak adına ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenleyen bankalar, bu kredi ürünlerinde geri ödeme kolaylığı sunmalarıyla da öne çıkmaktadır. Her bankanın kredi paketlerinde uyguladıkları prosedür ve kullanım koşulları farklı olduğu için, tüketiciler bazı bankalarda çok cazip avantajlardan yararlanabilme fırsatına sahip olmaktadır. Vatandaşlar arasında ertelemeli kredi olarak tanımlanan kampanyalar da bu fırsatlar arasında yer almaktadır.

3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Bankacılık sektöründe hizmet veren özel ve kamu bankaları arasında müşterilerine kullandıkları ihtiyaç kredilerinin geri ödemesini 3 ay sonra başlatan bankalar bulunmaktadır. Acil nakit ihtiyacı duyan kişilerin kredi başvurusunda önemli bir kriter olan ve bu sebeple tercih sebebi olarak öne çıkan 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar şunlardan oluşmaktadır:

  • Akbank
  • Ziraat Bankası
  • Alternatif Bank
  • Garanti BBVA
  • QNB Finansbank
  • ING Bank

Bu bankaların acil nakit ihtiyacında olan müşterilerine sundukları kredi kampanyalarında genel olarak iki kriter öne çıkmaktadır. Bunlar, kredinin geri ödeme süresi ve kredide uygulanan faiz oranıdır. Bunların yanı sıra bu bankalarda müşterilerin ihtiyaçlarına özel sunulan bireysel kredi ürünleri de bulunmaktadır. Paket olarak sunulan kredi ürünleri arasında ihtiyaç kredilerinde uygulanan faiz oranları, genel olarak sabit bir orandan başlasa da başvuru sahibinin kredi notuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

Dolayısıyla bankalardan ertelemeli ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunacak olan vatandaşların şahsen banka şubesine müracaat etmeleri veya bankanın belirlemiş olduğu kredi başvuru yollarını kullanmaları gerekmektedir. Bu sayede vatandaşlar 3 ay ertelemeli kredi kampanyalarında ne kadar faiz oranı ile karşılaşacaklarını ve kullanılacak ihtiyaç kredisinin faiz oranını böylelikle belirleyebilirler.

Ertelemeli Kredi Kullanmanın Avantajları

Kredi kullanımını cazip hale getirmek ve müşteri memnuniyeti sağlamak amacıyla hizmete sunulan ertelemeli kredi paketlerinin müşteriler açısından pek çok avantajının bulunduğu da aşikardır. Örneğin acil finansman desteği aradığınızda kredi çekerek hemen bu ihtiyacınızı karşılayabilir ve kredinizin geri ödemelerine banka tarafından belirtilen sürede ertelemeli olarak başlayabilirsiniz. Bu sayede hem acil nakit ihtiyacınızı karşılamış olur hem de kredinin geri ödemesinde zaman kazanmış sayılırsınız.

Bütçe ayarlamanızı kolay bir şekilde tamamlayarak kredinizin geri ödeme günü geldiğinde aylık taksitinizi sorunsuz bir şekilde ödeyebilirsiniz. Ertelemeli kredi kullanarak kredi taksitlerini de problemsiz bir şekilde ödeyeceğiniz için kredi notunuzun olumsuz etkilenmesinin önüne geçebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER