Ev Hanımlarına Kolay İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Ev hanımları bankalara ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunduklarında bankalar gelir belgesi talep ediyor. Ancak herhangi bir geliri olmayan ev hanımlarının da kolayca kredi kullanabildikleri bankalar da bulunuyor...

Ev Hanımlarına Kolay İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Türkiye'de milyonlarca ev hanımı bulunuyor. Ev hanımları, acil nakit ihtiyacı duydukları anlarda bankalara ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunduklarında bankalar genellikle tüketicilerden gelir belgesi talep ediyor. Fakat kredi kullanımında müşterilerine kolaylık sağlamak için özel kampanyalar düzenleyen bazı bankalar, gelir belgesi talep etmeden de ev hanımları için kredi kullanma imkanı sunuyor. Herhangi bir işte çalışmadığı için düzenli geliri olmayan ev hanımları da bu tür nakit ihtiyacı duyduklarında kendilerine gelir belgesi şartı koşmayan bankaları tercih ediyor. Gelir belgesi talep etmeden ev hanımlarına ihtiyaç kredisi kullandıran bankalar hakkında detaylı bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımları acil ihtiyaç duydukları nakit para gereksinimlerini karşılamak için bazı durumlarda banka kredilerine başvurabiliyor. Bankalar ev hanımlarına kredi kullanımında avantajlı fırsatlar sunuyor. Fakat bankalar genel olarak başvuru sahibinin mevcut durumdaki kredi notunu ve bankalar ile olan sicil durumunu göz önünde bulundurarak, ev hanımının başvuru talebine olumlu ya da olumsuz cevap veriyor.

Bankalardan acil ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen ev hanımlarının ilk olarak bankaların kredi verme kriterlerine uygun olması gerekiyor. Dolayısıyla kredi notu düşük olan ev hanımları, bu kampanyalardan yararlanamıyor. Bunun yanı sıra ev hanımlarının kullanacakları krediye kefil göstermesi de önem taşıyor. Genellikle eşlerinin krediye kefil olması talep ediliyor. Bu sebeple ev hanımlarının eşlerinin yaptığı işler de bankanın kriterlerine uygun olması gerekiyor. Ev hanımı müşterilerine gelir belgesi olmadan kredi kullandırma imkanı sunan bu bankalar, müşterilerinin belirli kriterlere uygun olma şartını koşuyor.

TEB Ev Hanımlarına İhtiyaç Kredisi Kampanyası

TEB'in dijital bankacılık altyapısı CEPTETEB hizmeti herhangi bir masraf ödemeden ve gelir belgesi ibrazı şartı olmadan ev hanımlarına belirli miktarda ihtiyaç kredisi kullanma fırsatı sunuyor. TEB'in bu kampanyasından yararlanabilmek için ilk olarak TEB müşterisi olmanız ve bankadan kredi kullanıyor olmanız gerekiyor. Eğer ev hanımı olarak CEPTETEB üzerinden ihtiyaç kredisi çekmek istiyorsanız bankada hesabınızın olmayacağını da göz önünde bulundurarak bu kampanyadan yararlanabilmeniz mümkündür.

PTT Bank Ev Hanımlarına Kredi Fırsatı

PTT Bank, Aktif Bank üzerinden ev hanımlara kredi kullandırma fırsatı sunuyor. PTT'den ev hanımlarının kredi çekebileceği kampanyada şu şartlar yer alıyor:

  • Kefilsiz, şartsız 18 yaşını doldurmuş herkes krediye başvuruda bulunabilir.
  • Kredide müşteriye sunulan faiz oranı, müşterinin kredi notuna göre değişiklik gösterebilir.
  • Kredi tahsis ücreti, bankadan çekilen kredi tutarının 1000'de 5'i kadardır.
  • 30 bin TL'ye kadar kredi başvurusunda bulunmak mümkündür.
  • Krediye en düşük 18, en yüksek 80 yaşındakiler başvurabilir.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER