Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev hanımlarının herhangi bir net geliri ya da sosyal güvencesi olmamasından ötürü bankalar konusunda kesin bir yargı oluşmaktadır. Herhangi bir garan

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar
Ev hanımlarının herhangi bir net geliri ya da sosyal güvencesi olmamasından ötürü bankalar konusunda kesin bir yargı oluşmaktadır. Herhangi bir garantisi olmadığından ötürü ev hanımlarına dayalı bu şekildeki bir sistem geçtiğimiz günlere kadar yaşanmaktaydı. Ancak bankaların yeni düzenlemelerinden ev hanımları da yararlanarak; kredi kartı başvuruları konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamamaktadırlar. Bu durumu her ev hanımının etkili bir biçimde yararlanabilmesi açısından ideal bir konuma getirildi. Tüm ev hanımlarının ihtiyaç halinde kullanabilecekleri kredi kartlarını sağlayabilecek olan bankalardan destek alabilmeleri söz konusudur. Aynı zamanda da tamamen etkili kullanım sayesinde de gerekli ödemelerini bu tip hizmetler sayesinde gerçekleştirebilmeleri de söz konusu olacaktır.

Ev Hanımlarının Kredi Kartı Alma Şartları

Bankaların sunmuş oldukları kredi kartı ya da kredi seçeneklerinde ilk olarak gerekli geri ödemelerin yapılıp yapılmayacağı konusu baz alınmaktadır. Aynı zamanda da ev hanımlarının herhangi bir banka ile ilişkisinin oluşmamasından ötürü de kredi notları oluşmamıştır. Bu tip durumlar bankalar tarafından olumsuz olarak adlandırılmakta olup; herhangi bir kredi ya da kredi kartından yararlanma durumunu ortadan kaldırmaktadır. Aynı zamanda da bazı şartları yerine getirmeleri de istenmekte olup; bu tip koşullar da bankadan bankaya değişiklik gösterebilmektedir.

Yaş Şartı

Bankalara başvuru yaparak; müşterileri olmak isteyen ev hanımlarının yaş haddi kriterlerini de baz almaları gerekmektedir. Yaş üst limit bankalardan bankalara değişkenlik gösterebilmekte olup; bazı bankalar için 65 iken; bazı bankalar ise 80 yaşına kadar tüm müşterilerinin kredi kartı başvurularını ele almak durumundadır. Aynı zamanda da yaş kadar önemli bir kriter olan diğer bir durum olarak ise banka müşterilerinin akıl sağlığının yerinde olup olmaması durumudur.

Kredi Notları

Bankaların kredi ya da kredi kartı gibi uygulamalarından yararlanmak isteyen ev hanımlarının kredi notları da diğer tüm müşterilerde olduğu gibi etkili bir unsur olarak adlandırılmaktadır. Ev hanımlarının daha önce kredi işlemlerini gerçekleştirmemeleri ya da adlarına açılan herhangi bir banka hesabının bulunmaması bu tip durumları olumsuz yönde etkileyecek olan çalışmalardır. Bankalarla çalışan ve herhangi bir işleminden faydalanan tüm ev hanımlarının genel olarak kredi kartı başvurularının olumlu bir biçimde sonuçlanabileceği de ifade edilebilmektedir.

Gelir Durumu

Bankaların ev hanımları hakkında dikkate aldıkları diğer bir durum olarak ise gelir durumları olarak adlandırılmaktadır. Çalışmayan ve sadece ev işleriyle ilgilenen kadın müşterilerin herhangi bir resmi gelir beyanında bulunamayacaklarından ötürü herhangi bir kredi ya da kredi kartı başvurusu yapmaları halinde olumsuz dönüşle karşı karşıya kalmaları da muhtemel olarak görülebilecektir. Gelirlerin düzensiz olmasının pek de önemli olmadığı ancak sadece belgelenebilir bir vaziyette olmasından ötürü hareketlerde bulunacak olan kadın müşterilerin kredi kartlarına sahip olabilmeleri söz konusu olabilecek bir durumdur.

Kredi Kartı İçin Ek Gelir Beyanı

Kredi kartı almak adına herhangi bir bankaya başvuru yapacak olan ev hanımlarının; gelirleri olmamasından ötürü sıkıtı yaşamaları söz konusu olabilecektir. Ancak ek gelirlerinin olması ya da herhangi bir işle zaman zaman da olsa uğraşılması durumunun belgelenmesi halinde de bankaların kredi kartı imkanlarını sağlayabilmeleri söz konusu olabilecektir. Aynı zamanda da gayrimenkul sahibi olarak; kira geliri elde eden kullanıcıların da bu tip bir faaliyeti belgelemeleri halinde de istedikleri kredi kartlarına erişebilmeleri söz konusudur. Bundan ötürü de bankalar tarafından olumlu sonuçlanacak olan hizmetlere erişebilmeleri ve kredi kartlarını kullanarak; ihtiyaç halinde yönelmeleri durumu da gözlemlenebilecek yapıda yer alacaktır.
Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2019, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER