Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Kredi seçeneklerinden yararlanarak; nakit ihtiyaçlarını karşılayacak olan ya da herhangi bir taşınmaz elde etme amacı güdecek olan kişiler gerekli im

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar
Kredi seçeneklerinden yararlanarak; nakit ihtiyaçlarını karşılayacak olan ya da herhangi bir taşınmaz elde etme amacı güdecek olan kişiler gerekli imkanlarla karşı karşıya kalabileceklerdir. Ancak bu durumdan yararlanabilme aşamasında da ev hanımlarına dair hizmetlerin geçtiğimiz günlere kadar verilmesi pek mümkün olmazken; bu aşamada şimdiki zamanlarda bu hedef kitleye bağlı olanaklar da hemen hemen her banka tarafından sunulmaktadır. Bankaların ev hanımlarına dayalı olan girişimleri de sonuç vermekle beraber; herhangi bir düzenli geliri ya da güvencesi olmayan ev hanımlarının da ihtiyaçlarının karşılanmasına dair önemli sonuçlar söz konusu olabilmektedir. Bankaların bu tip hizmetleri gerçekleştirebilmeleri aşamasında birtakım şartları da bulunmaktadır.

Gelir Belgesi Beyanı

Ev hanımlarının kredi çekim aşamasında bankaların kendilerini güvence altına almaları söz konusu olmaktadır. Bu yüzden gelir belgesi beyanını her müşterisinden istemekle beraber; aynı zamanda da kişilerin bu tip beyanlarda bulunmamaları halinde de kredi başvuruları dikkate alınmayacaktır. Ev hanımlarının bu yüzden kredi alabilme durumları son derecede düşük olmakla beraber; aynı zamanda da herhangi bir şartta dahi olsa kredi başvurularının olumlu yönde sonuçlanacağına dair herhangi bir sonuç alınması da söz konusu olmayacaktır. Ev hanımlarının düzensiz bir biçimde çalıştıkları durumlarda bile bu gelirlerini beyan etmeleri halinde kredi alma şansları otomatik olarak yükselebilecektir. Herhangi bir işte çalıştığını kanıtlayacak olan ev hanımlarının bu sayede kredi alabilmeleri de mümkün olabilecektir.

Gayrimenkul İpoteği

Ev hanımlarının üzerlerinde bulunan herhangi bir taşınmaz ya da gayrimenkul, kredi alma işlemlerinde etkili bir unsur olarak değerlendirilebilecektir. Gayrimenkullerini kredi karşılığında ipotek ettirdiğini beyan edecek olan ev hanımlarına istenilen meblağlar sağlanabilecektir. Ancak bu meblağlar herhangi bir biçimde taşınmazın ederini geçemeyecektir. Bankaların kredinin ödenmemesi halinde gayrimenkule el koymaları durumu da söz konusu olabilecek türdeki bir durum olarak adlandırılabilecektir. Aynı zamanda da gayrimenkullerini bu şekilde kullanacak olan ev hanımlarına genel olarak kredi yönünde olumlu sonuçların bankalar tarafından sağlanabilmesi söz konusu olabilecek ve kredi imkanlarına erişebilmelerine de kesin gözüyle bakılabilecektir.

Kefil

Bankaların ev hanımlarına uygun şartları içeren kredileri sağlayabilmeleri anlamında kefil durumu da görülebilecektir. Ev hanımlarının istedikleri miktarları bankalardan temin etmeleri durumu esnasında ödeyememeleri halinde kefiller devreye girebilecektir. Kredi sahibinden tahsil edilemeyen taksitlerin kefillerden temin edilmesine dair uygulamalar bankalar tarafından etkili olarak izlenecek olan bir yöntemdir. Bankaya olan borçların kapatılmasına dayalı olarak kefillerin bu tipteki faaliyetleri ortaya konulabilecek olup; bu şartların başvuru esnasında beyan edilmesi halinde de kredilerin ev hanımlarına sağlanabilmesi durumu da söz konusu olabilecektir. Aynı zamanda da tüm kredi kullanan kişiler için de bu durumun geçerli olduğu söylenebilmekte olup; sadece ev hanımlarının yararlanabileceği türdeki faaliyetler arasında yer almamaktadır.

Kira Geliri

Ev hanımlarının üzerinde herhangi bir daire ya da binanın olması ve bu tip meskenlerin kira gelirlerinden geçinebildiklerini kanıtlayabilmeleri halinde de bankalar tarafından belirli meblağlarda kredi olanakları sağlanabilecek türdeki işlemler olarak adlandırılabilecektir. Ev hanımlarının çalışmamasına rağmen böyle bir gelirlerinin olduğunu kira sözleşmesiyle beyan etmeleri durumunda gerekli uygulamalar devreye girebilecek ve herhangi bir kredi seçeneğinden de yararlanabilmeleri durumu söz konusu olabilecektir. Bankalara sunulacak olan kira kontratları; kredi alım işlemlerini son derecede kolay bir hale getirebilecek olup; tam anlamıyla ideal bir sonucu sağlayabilecektir. Bu noktada bankaların çalışıp çalışmama durumuna bakmayacakları ve kira geliriyle ilgileneceklerinden ötürü bu durum fazlasıyla baz alınacak bir faktör olarak adlandırılacaktır.
Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2019, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER