Faiz İndirim Müjdesi! 2 Banka Konut Kredisi Faiz Oranlarını Düşürdü

Merkez Bankası'nın bugün yapacağı Para Politikası Kurulu toplantısında kredi faizlerini düşürmesi beklenirken, 2 özel banka konut kredisi faiz oranlarını düşürdü. Kuveyt Türk ve Albaraka Türk katılım bankaları güncel konut kredisi detayları haberimizde...

Faiz İndirim Müjdesi! 2 Banka Konut Kredisi Faiz Oranlarını Düşürdü

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bakası'nın (TCMB) bugün öğle saatlerinde gerçekleştireceği Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı öncesinde 2 özel banka konut kredisi faiz oranlarını indirdi. Kritik toplantı öncesinde Kuveyt Türk Katılım Bankası konut kredisi ürünü olarak müşterilerine kullandırdığı aylık konut finansman oranlarını 120 aya varan kullanımlarda %1.11 seviyesine indirdiğini açıklamıştı. Bankadan yapılan son açıklama ile birlikte konut finansmanında yani konut kredilerinde uygulanan faiz oranı %1.04 oranına indirildi.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Kâr Payı Oranı Düştü

Bilindiği üzere katılım bankalarında sunulan konut kredisi ürünleri, konut finansmanı adı altında müşterilerin kullanımına sunulmaktadır. Bunun yanı sıra özel ve kamu bankalarının konut kredilerinde uyguladıkları faiz oranı da katılım bankalarından müşterilere sunulan konut finansmanlarında kâr payı oranı olarak adlandırılmaktadır.

Kuveyt Türk yapmış olduğu son açıklamayla konut finansmanı kampanyasında uyguladığı kâr payı oranını %1.04'e indirdi. Kredili Hayat, BES ve 3 adet otomatik fatura talimatı ürünlerin bankadan alınması durumunda 3 puanlık faiz indirimi uygulanınca, Kuveyt Türk Katılım Bankası'ndan konut kredisi kullanmak isteyenlerin karşısına çıkan faiz oranı %1.01'e inmiş oluyor.

Albaraka Türk Katılım Bankası Kâr Payı Oranı Düştü

Katılım bankaları arasında müşterilerinin en çok tercih ettiği bankalardan biri olan Albaraka Türk, güncel konut kredisi kampanyasında Albaraka Türk Katılım Bankası'nda %1.16 olan konut finansmanı kar payı oranı için indirim yapıldı ve %1.09 olarak revize edildi.

Bankacılık sektöründe faaliyet gösteren her bankanın müşterilerine sunduğu konut kredisi ürünlerinde uyguladığı koşullar birbirinden farklı olmakla birlikte genel kapsamda tüm bankaların ortak olarak aramış oldukları konut kredisi şartları bulunmaktadır. Örnekle açıklamak gerekirse konut kredisi kullanarak satın almak istenen konutun tapusunun olması tüm bankalar tarafından konut kredisi kullanımında aranan şartlar arasında yer almaktadır. Merkez Bankası PPK toplantısı sonucu saat 14:00'te açıklanması beklenirken 24 Ekim tarihi itibarıyla en uygun konut kredisi faiz oranları şu şekilde belirlenmiştir:

  • Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı: %0,99 (Anlaşmalı projeler için)
  • Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranı: %0,99 (Anlaşmalı projeler için)
  • Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranı: %0,99 (Anlaşmalı projeler için)
  • Kuveyt Türk Konut Finansmanı Kar Payı Oranı: % 1.04 (3 adet ürün alana %1.01)
  • Albaraka Türk Konut Finansmanı Kar Payı Oranı: %1,09
  • Türkiye Finans Konut Finansmanı Kar Payı Oranı: %1,16
  • Türkiye İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı: %1,17
  • Akbank Konut Kredisi Faiz Oranı: %1,17
  • ING Bank Konut Kredisi Faiz Oranı: %1,17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER