Faiz İndirimi Devam Ediyor! İşte 3 Kamu Bankasının Yeni Faiz İndirimi Ayrıntıları

Kamu bankalarından beklenen faiz indirim müjdesi geldi! Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank bireysel kredilerde faiz oranları güncellendi! İşte kamu bankalarının yeni faiz indirimi ayrıntıları...

Faiz İndirimi Devam Ediyor! İşte 3 Kamu Bankasının Yeni Faiz İndirimi Ayrıntıları

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank bireysel kredilerde vatandaşlara en uygun faiz oranları üzerinden kredi kullandırmaya devam ediyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından düzenlenen Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında para politikası faiz oranında indirim yapılmasının ardından gözler kamu bankalarına çevrilmişti. Kredi faiz oranlarında indirim haberleri bekleyen vatandaşlara müjdeli haberler gelmeye başladı. Ziraat Bankası ve Halkbank'ın ardından Vakıfbank da kredi faiz oranlarında güncellemeye yaptı. İhtiyaç kredisi ve taşıt kredisi faiz oranlarında yapılan indirimlerle birlikte, gözlerin çevrildiği konut kredisi faiz oranlarında ise konut kredisi borç transferi ve konut kredisi yapılandırma haberleri bekleniyor.

Kamu Bankalarından Faiz İndirimi Müjdeleri

Devletin sahip olduğu bankalar olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın yanı sıra Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası, müşterilerine en uygun faiz oranları ile konut, ihtiyaç ve taşıt kredisi kullandırmasıyla ünlü bankalar arasında yer alıyor. Kamu bankaları peş peşe faiz oranlarında indirim yapmaya devam ediyor.

Ziraat Bankası Kredi Faizinde İndirim Yaptı!

Halihazırda müşterilerine en uygun faiz oranlarını sunan kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, yaptığı indirim ile yine dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Ziraat Bankası çalışanın artısı tüketici kredisi paketinde uygulanan faiz oranı aşağı çekildi. Kredi faiz oranı %1,25 seviyesinden %1.17 seviyesine düşürüldü.

Bunun yanında Ziraat Bankası normal kredi paketinde yani maaşını Ziraat Bankası üzerinden almayan müşteriler için ihtiyaç kredisinde uygulanan faiz oranında da indirim yapıldığı görüldü. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı mevcut durumda %1,35 seviyesin den %1.25'e indirildi.

İhtiyaç kredisiyle birlikte taşıt kredisi faiz oranında da indirim yapan Ziraat Bankası, mevcut durumda %1,25 seviyesinde olan faiz oranını %1,19 seviyesine çekti.

Halkbank İhtiyaç ve Taşıt Kredisi Faiz Oranında İndirim!

Halkbank kredi faiz oranları da düştü. Halkbank ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,25 seviyesinden %1,19 seviyesine indirildi. Halkbank maaş müşterileri yani maaşlarını Halkbank üzerinden alan müşteriler, %1,19 faiz oranından ihtiyaç kredisi kullanabilecekler. Maaşını Halkbank'tan almayan müşteriler ise %1,35 oranından indirim yapılarak %1,25'e çekilen faiz oranı ile ihtiyaç kredisi kullanabilecek.

Halkbank Yeşil Işık Taşıt Kredisi kampanyasında faiz oranında indirim yapılarak %1,19 seviyesine çekildi. Sıfır kilometre taşıt kredisinin yanı sıra ikinci el taşıt kredisi faiz oranı ise %1.20 olarak güncellendi.

Vakıfbank'tan Kredi Faiz Oranı İndirim Müjdesi

Vakıfbank ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,35 seviyesinden %1,25 seviyesine düşürüldü. Maaşını Vakıfbank'tan alan müşteriler ise %1,17 seviyesindeki faiz oranından yararlanarak ihtiyaç kredisi çekebilecek.  Öte yandan Vakıfbank, sıfır ve ikinci el araç almak isteyen müşterileri için taşıt kredisi faiz oranında da indirim yaptı.

Bankahaberi.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER