Faizsiz Memur Kredisi Nasıl Alınır? Hangi Bankalar Veriyor?

Devlet, kamuya bağlı kurum ve kuruluşlarda devlet memuru olarak çalışan vatandaşlar içi bazı ayrıcalıklar ve avantajlar tanımaktadır. Diğer vatandaşlara nazaran kamu kurumlarında görev yapan memurların sosyal refahını yükseltmek için birtakım uygulamalar ile katkıda bulunan devlet, kamu bankaları aracılığıyla bu destekleri gerçekleştirmektedir.

Faizsiz Memur Kredisi Nasıl Alınır? Hangi Bankalar Veriyor?

Ancak memurlar için uygulamada bulunan özel bir memur kredisi bulunmamaktadır. Bu konuda her ne kadar internet üzerinde faizsiz memur kredisi adı altında birtakım araştırmalara yapılsa da kamu bankalarının özel olarak belirlediği kampanya dönemleri haricinde memur kredisi diye bir kampanya çeşidi ve kredi türü söz konusu değildir. Fakat yine de faiz ödemeden yararlanabilecek bazı banka kredileri ve çeşitli imkanlar mevcuttur. Memur olarak çalışma hayatını sürdürenlere özel bir şekilde düzenlenen kampanyalar olmasa da katılım sağlanması durumunda faiz ödemeden kredi kullanmanın bazı yolları bulunmaktadır.

Faizsiz Memur Kredisi Var Mı?

Türkiye bankacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren özel ve kamu bankalarının müşteri memnuniyeti odaklı faaliyetleri arasında faizsiz kredi adı verilen bazı özel kampanyalar bulunmaktadır. Fakat memur özelinde faizsiz kredi adı verilen bir kredi türünden bahsetmek mümkün değildir. Memur kredisi sadece müşteri portföyünü genişletmek isteyen bankaların, (özellikle kamu bankaları) zaman zaman kampanya dönemlerinde gündeme getirdikleri bir duyuru şeklidir. Bu kapsamda memur olanların yanı sıra olmayanların da başvuru yöntemlerini yerine getirerek faizsiz kredi çekebilme imkanları bulunmaktadır.

Faizsiz Konut Kredisi Kampanyaları

Gayrimenkul sektörünün öncülerinin sık sık dile getirdiği banka kredi faiz oranlarının konut sektöründe yarattığı baskı, gayrimenkul ortaklarının düzenlediği sempozyumda yine konuşulan konular arasında yer aldı. Bu bağlamda alınan karar doğrultusunda inşaat şirketlerinin şirket içi finansman yöntemleri ile hayallerindeki eve sahip olmak isteyen tüketicilere faizsiz borçlanma imkanı gündeme getirildi.

Buna göre ev sahibi olmak için faizsiz konut kredisi kullanmak isteyen tüketiciler, satın alacakları konut için inşaat şirketinin sunduğu imkanlar doğrultusunda borçlanma yöntemlerini kullanabilme fırsatının yanı sıra vade farksız taksit olanağı ile kira öder gibi ev sahibi olabilirler. Faizsiz konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşların, güncel kampanyalar arasında ev satın alacakları bölgede kamuoyuna sunulan inşaat projelerini araştırmaları ve projenin faizsiz kampanyası imkanının bulunup bulunmadığını öğrenmeleri gerekmektedir.

Faizsiz Taşıt Kredisi Kampanyaları

Vatandaşların konut kredisi kampanyalarından sonra en sık başvurdukları ve finansman ihtiyacı duydukları kredi türü de taşıt kredisi olarak öne çıkmaktadır. Otomobil sektöründe satışlarını artırmak isteyen şirketler, bankalar tarafından sunulan faiz oranlarının yüksek olduğundan şikayetçi oldukları için düzenledikleri özel kampanyalar ile kendi finansman araçlarını kullanıcılara sunmaya devam etmektedir.

Otomobil firmaları her ay farklı model araçlar için tüketicilere faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Hangi aracı satın alacağınıza karar verdikten sonra bu araç için ya da alternatifleri için faizsiz taşıt kredisi kampanyası olup olmadığını araştırabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER