Garanti BBVA İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

Garanti BBVA müşterileri internet şubesi bankacılık hizmetlerinden yararlanmak için şifre bloke kaldırma işlemlerini banka şubesine gitmeden internet üzerinden ya da telefon şubesi ile gerçekleştirebilirler. İşte bilinmesi gereken detaylar...

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

İnternet bankacılığı ya da çağrı merkezleri kullanılarak Garanti BBVA internet şifre blokesi kaldırılabilmektedir. Müşteri memnuniyetine en çok önem veren özel bankalar arasında yer alan Garanti BBVA, bu işlemler için müşterilerine tek kullanımlık şifre gönderme uygulamasına sahiptir. Bu uygulamadan yararlanabilmek için Garanti BBVA müşterisi olarak bankanın kayıtlarında bulunan cep telefon numaranızı halen kullanıyor olmanız gerekmektedir. Aksi halde sizden talep edilen tek kullanımlık şifrenin başka bir numaraya gönderilmesi mümkün olmadığı için önce şubelere uğrayarak numaranızı güncelleştirmeniz, daha sonra da numaraya şifre değiştirme talebi ile tek kullanımlık kod göndermeniz gerekmektedir.

Garanti BBVA İnternet Şubesi Blokesini Kaldırma

Garanti BBVA müşterisi olarak internet şubesi blokesini kaldırmak için size en yakın Garanti BBVA şubesine gitmeniz yeterlidir. Gişe işlemlerinden sıra alırken T.C kimlik numaranızı kullanırsanız banka size öncelik tanıdığı için fazla sıra beklemezsiniz.

Bloke kaldırma işlemlerinde zaman zaman müşterilerin hatasından kaynaklanan sorunlar gündeme gelebilmektedir. Şifrenin talep edildiği telefon numarasında sorun olması, SMS gönderimine bağlı sorunlar ya da Garanti BBVA mobil uygulamanın sim kartı bloke etmesi gibi durumlarda internet şifresi blokesinin neden kaynaklandığını öğrenmek için banka şubesine başvurmanız kaçınılmaz olmaktadır.

Banka şubesinden Garanti BBVA internet bankacılığı blokesini kaldırmak için sizden talep edilecek tek belge kimlik belgeniz olacaktır. Kimlik belgenizle bağlantılı olarak banka müşterisi olduğnuz doğrulandığında banka size tek kullanımlık şifre gönderecektir. Şifreyi görevlinin yanında sisteme girerek gerekli olan tüm işlemleri yerine getirebilirsiniz. Eğer şifre telefonunuza gelmiyorsa, bankaya kayıt ettirdiğiniz telefon numaranızın hangisi olduğunu kontrol etmeniz gerekmektedir. Bu konuda herhangi bir sorun yaşamadıysanız,  herhangi bir referans telefon numarasını yeni kayıt alı altında kartınıza tanımlayarak şifrenin bu telefon numarasına gönderilmesini talep edebilirsiniz. G

Garanti BBVA Çağrı Merkezinden Bloke Kaldırma İşlemleri

Garanti BBVA'nın müşteri hizmetleri üzerinden de bloke kaldırma işlemlerinizi yerine getirebilirsiniz. Şubeye gitmeye gerek kalmadan kolay ve pratik bir şekilde bu işlemlerden yararlanmak istiyorsanız, 444 0 333 numarasını aramanız yeterli olacaktır. TC kimlik numaranızı ya da müşteri numaranızı tuşladıktan sonra bankadaki kaydınız doğrulanacaktır. Bu işlemin ardından yapmak istediğiniz bloke kaldırma işlemine dair seçenekleri tercih etmeniz gerekecektir. Bunun için Garanti BBVA müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra talebinizi iletmeniz yeterlidir.

Garanti BBVA müşterisi olarak halihazırda kullandığınız numaranız bankada kayıtlı olan numaranızdan farklı ise ilk yapmanız gereken kayıtlı numarayı yenisiyle değiştirerek güncellemek olmalıdır. Bu işlemin ardından kayıtlı numaranıza gönderilecek şifre ile Garanti BBVA internet bankacılığına kolaylıkla giriş yapabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER