Garanti BBVA Paracard Şifresi Nasıl Alınır?

Garanti BBVA'nın bireysel müşterilerinin kullanımına sunduğu Paracard şifresinin nasıl alınacağı, yeni kredi kartı kullanmaya başlayanlar tarafından merak edilmektedir. Paracard müşterileri şifre almak için haberimizdeki yöntemleri kullanabilirler.

Garanti BBVA Paracard Şifresi Nasıl Alınır?

Türkiye'nin en büyük bankalarından biri olan ve milyonlarca bireysel müşterisi bulunan Garanti BBVA, müşterilerine alışverişlerinde Bonus puan kazandıran, taksitli ödeme imkanı sunan ve daha pek çok avantajdan yararlanmalarını sağlayan Paracard kredi kartlarını sunmaktadır. Bankanın Paracard ve diğer kredi kartlarına başvuruda bulunup bu kartları teslim alan müşterilerin ilk etapta kredi kartlarını kullanabilmeleri için 4 haneden oluşan bir şifre almaları gerekmektedir. Garanti BBVA'nın belirlemiş olduğu kredi kartı şifre alma yöntemleri sayesinde müşteriler, pek çok farklı yöntemi kullanarak kolay bir şekilde kredi kartlarına yeni şifre oluşturabilirler.

Garanti BBVA Kredi Kartı Şifre Alma İşlemleri

Türkiye'nin önde gelen bankalarından biri olan Garanti BBVA, müşterilerine sundukları Paracard kredi kartında şifre almak işlemlerini pek çok farklı yöntemle gerçekleştirebilme imkanı sunmaktadır. Buna göre Paracard şifresi almak için kullanabileceğiniz yöntemlerden bazıları şunlardır:

  • Garanti BBVA internet şubesi üzerinden şifre oluşturma,
  • Garanti BBVA müşteri hizmetleri üzerinden şifre oluşturma,
  • Garanti BBVA kısa mesaj (SMS) üzerinden şifre oluşturma,
  • Garanti BBVA Bonus Flaş mobil uygulaması üzerinden şifre oluşturma

Paracard kredi kartınıza yeni sahip olduysanız ve kartınızla alışveriş yapmaya hemen başlamak istiyorsanız, ilk başta kartınıza 4 haneden oluşan bir şifre oluşturmanız gerekmektedir. Bunun için uygulayabileceğiniz 4 farklı yöntem mevcuttur. Bu yöntemleri şu şekilde açıklamak mümkün olacaktır:

  1. Bonus Flaş mobil uygulamasını akıllı telefonunuza ücretsiz olarak indirdikten sonra uygulama menüsünde bulunan "Yeni Kart Şifresi Al" bölümüne giriş yaprak sahip olduğunuz Paracard'ınıza 4 haneli yeni şifre oluşturabilirsiniz.
  2. Cep telefonunuzun kısa mesajlar bölümüne giriş yaptıktan sonra SIFRE yazıp kartınızın ön yüzünde bulunan kart numarasındaki son 6 haneyi, anne kızlık soy adında olan ilk 2 harfi ve kartınızda bulunan güvenlik kodunun ilk 2 hanesini aralarında boşluk bırakarak 3340'a göndererek de yeni şifre oluşturabilirsiniz.
  3. Garanti BBVA müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcisinden kredi kartı şifre işlemi talebini gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın 7 gün 24 saat hizmet veren müşteri hizmetleri numarası 444 0 333'tür.
  4. Tüzel banka müşterileri de ticari olan kredi kartı şifrelerini SMS, Garanti Bankası müşteri hizmetleri, Garanti BBVA internet bankacılığı ve Garanti BBVA mobil kanalı ile alabilme imkanına sahiptir.

Bu yöntemleri kullanarak sahip olduğunuz Paracard'ınıza şifre aldıktan sonra şifrenizi değiştirmek istiyorsanız, Bonus Flaş uygulamasında Ayarlar > Kart Ayarları > Kart Şifre İşlemleri menü sırasını kullanarak kredi kartınıza yeni şifre atayabilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zülküf çalp
Zülküf çalp - 3 ay Önce

Kredi

SIRADAKİ HABER