Gelir Belgesiz Evraksız Sadece Kimlikle Kredi Veren 5 Banka

Bankacılık sektöründe müşterilerinden gelir belgesi talep etmeden, sadece kimlik belgesi ile ihtiyaç kredisi veren bankalara yoğun ilgi devam ediyor. İşte yüksek gelire sahip olmayan vatandaşların kredi çekebileceği 5 banka...

Gelir Belgesiz Evraksız Sadece Kimlikle Kredi Veren 5 Banka

Bankaların bireysel kredi ürünleri arasında yer alan ihtiyaç kredilerinde, müşterilerin kredi çekebilemesi için birtakım kriterler öne çıkıyor. Kişinin gelir durumu, üzerine kayıtlı ipotek edilebilecek mallarının olup olmaması, herhangi bir borcunun bulunup bulunmadığı ve kredi notu gibi detaylar bankalar tarafından en ince ayrıntısına kadar incelenip değerlendirildikten sonra müşterinin kredi çekmesine müsaade ediliyor. Bu yüzden düşük gelire sahip olan ve bankaların belirlemiş olduğu gelir limitine sahip olmayan vatandaşların acil nakit ihtiyaçlarında bankalara yaptıkları başvurular genellikle reddediliyor.

Geliri Olmayanlara İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Ancak ev hanımları da başta olmak üzere geliri olmayanlara ya da gelir belgesi ile ibraz edemeyecek şekilde düzensiz gelire sahip olan vatandaşlara da ihtiyaç kredisi kullandırma imkanı veren bankalar bulunuyor. Ancak gelir belgesiz, evraksız ve sadece kimlik belgesi ile kredi veren bankaların da bazı kriterleri bulunuyor. Bu kriterleri karşılayan vatandaşlar, gelir belgesi gösterme zorunluluğu olamadan bankanın belirlemiş olduğu limit tutarına uygun bir şekilde ihtiyaç kredisi kullanma imkanına sahip olabiliyor.

Gelir Belgesiz Kredi Kullanma Şartları Nelerdir?

İlk olarak mevcut durumdaki kredi notunuz detaylı olarak incelenir. Çünkü gelir belgesiz olarak kredi veren bankalar, kredi notu raporunun risk analizlerinin bankalar tarafından gözlemlenebilir olmasıyla müşterilerinin zorlanmadan kredi borçlarını ödeyebilecekleri konusunda emin olarak bu şekilde kredi kullanımına izin veriyor. Daha sonra e-Devlet sistemi üzerinde SGK verilerinize ulaşılıyor. e-Devlet sigorta hizmet dökümünüz ve vergi levhanıza ulaşan bankalar, herhangi bir şekilde sizden gelir belgesi talep etmese dahi maaşınız ya da sigorta borcunuzun olup olmadığı konusunda bilgi sahibi oluyor. Bunun yanı sıra bankalara kredi ürünü ya da kredi kartı borcunuzun olup olmadığı da incelendikten sonra, üzerinize kayıtlı bir gayrimenkul ya da menkul değer olmasını da göz önünde bulundurarak ihtiyaç kredisi kullanım imkanı sağlıyor.

Enpara Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesiz ve evraksız 30 bin TL limite kadar krediyi, sigorta masrafı olmadan 60 ay vade ile kullanabilirsiniz. Bununla birlikte Enpara üzerinden açılmış hesabınız yoksa herhangi bir şubeye gitmeden ikamet ettiğiniz yere çalışan gönderilerek hesap açma işlemleriniz yapılıyor.

N Kolay Gelir Belgesiz Kredi

Aktif Bank'ın bir ürünü olan N Kolay Kredi ile de 30 bin TL krediyi, sigortasız olarak 60 ay vade ile herhangi bir gelir belgesi ibraz etme zorunluluğu olmadan sadece kimlik belgenizle kullanabilirsiniz.

CEPTETEB Gelir Belgesiz Kredi

TEB'in dijital bankacılık hizmeti olan CEPTETEB ile 30 bin TL krediyi sigorta masrafları hariç, dosya masrafı olmadan tamamen belgesiz olarak kullanabilirsiniz.

Odeabank Gelir Belgesiz Kredi

Odeabank ihtiyaç kredisi kampanyası ile 5 bin TL krediyi 60 vadeli olarak gerekli görülmediği sürece gelir belgesiz olarak kullanabilirsiniz.

ING Gelir Belgesiz Kredi

ING e-Turuncu ihtiyaç kredisi kapsamında 50 bin TL’ye kadar krediyi binde 5 tahsis ücreti ve sigorta masraflarıyla 60 ay vadeli olarak kullanabilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
nazli beya n
nazli beya n - 5 ay Önce

kredi cekmek istiyorum ge
lir ve
rgisi yok

SIRADAKİ HABER