Halkbank Esnaf Destek Kredisi ile 25.000 TL 36 Ay %4,5 6 Ay Sonra Ödemeye Başla

"Ekonomik İstikrar Kalkanı" kapsamında reel ekonomiye desteğini sürdüren Halkbank, yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinde ekonomik faaliyetlerine destek sağlamak amacıyla esnaf ve sanatkarlara yönelik kredi paketini duyurdu. 25.000TL 36 ay vade %4,5 yıllık maliyet oranı ve 6 ay ötelemeli kredinin detayları yazımızda

Halkbank Esnaf Destek Kredisi ile 25.000 TL 36 Ay %4,5 6 Ay Sonra Ödemeye Başla

Halkbank Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Başvuru yapacak kişiler kefalet kooperatiflerine ve Halkbank şubelerine başvuru yapabilecek. Faizsiz Krediden Kimler Yararlanabilir? Halkbank esnaflar için sürekli kredi fırsatı sağlamaktadır. Esnaf kooperatifine üye olan kişiler Halkbank şubelerinden başvurularını yapabilir. Kredi alacak kişilerin unutulmaya yüz tutmuş meslek dallarında ve ustalık belgesine sahip olunması gereken bir meslek dalında faaliyet gösteriyor olması gerekmektedir.

Halkbank, bugüne kadar faiz destekli kredilerden yararlanmamış olan ayrım yapmaksızın tüm esnafa 25 bin lira nakit kredi ve 25 bin lira ticari kart desteği vereceğini açıkladı.

Destek paketiyle devletin kamu sağlığını ve ekonomik istikrarı eşgüdümlü korumak üzere salgına karşı kararlılıkla yürüttüğü mücadelenin bir parçası olunması amaçlanmakta olup, paket kapsamında İşletme Kredisi ve Paraf Esnaf Kart ürünleri sunulacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz desteği ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaletiyle kredi kullandırımlarına yönelik uygulama devam edecek.

Esnaf Destek Paketi kapsamında, bugüne kadar faiz destekli kredilerden yararlanmamış olan ayrım yapmaksızın tüm esnaf ve sanatkarların da imkanlardan istifade edebilmesi amaçlandı. Bu kapsamda esnafa kullandırılacak işletme kredisinin limiti 25 bin lira, vadesi 36 ay olarak ve 6 aya kadar da ödemesiz dönem uygulanabilecek.

İşletme kredisi yanında, esnaf ve sanatkârların mal ve hizmet alımlarında taksitli ve vadeli işlem yapabilecekleri, çek ve senet işlemlerini kart üzerinden gerçekleştirerek nakit akışlarını düzenleyebilecekleri, çalıştıkları tedarikçilerden avantajlar sağlayabilecekleri Paraf Esnaf Kart Destek paketi kapsamında 25 bin liraya kadar limitli olarak ayrıca tanımlanabilecek.

Esnafa özel iki yeni ürün

Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli işletme kredisinden esnaf ve sanatkar odalarına kayıtlı esnaf ve sanatkârlar yararlanabilecek.

Esnaf ve sanatkarların ağırlıklı olarak faaliyet göstermekte olduğu, perakende ticaret, ulaştırma, imalat ve yiyecek-konaklama meslek kolları başta olmak üzere esnaf ve sanatkarlara yüzde 4,5 faiz oranı ile 25 bin lira limitli işletme kredisi kullandırılması amaçlandı.

İşletme kredisi yanında 3 ay ödemesiz dönemli, 12 aya kadar vadeli, 25 bin liraya kadar limitli Paraf Esnaf Kart ile esnaf ve sanatkarlar mal ve hizmet alımlarında taksitli ve vadeli işlem yapabilecek, çek ve senet işlemlerini kart üzerinden gerçekleştirerek nakit akışlarını düzenleyebilecek, çalıştıkları tedarikçilerden de avantajlar sağlayabilecek.

Esnaf Destek Paketi

Bankamızca esnaf ve sanatkarlarımıza Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında  “Esnaf Destek Paketi” ile İşletme Kredisi ve Paraf Esnaf Kart ürünlerimiz sunulmaktadır.

1-İŞLETME KREDİSİ

 • %4,5 Faiz Oranı
 • 25.000 TL Limit
 • 6 Aya Kadar Ödemesiz Dönem
 • 36 Ay Vade

2- PARAF ESNAF KART

 • 25.000 TL Genel Limit
 • İlk 3 Ay Ödemesiz Dönem
 • 12 Aya Kadar Taksitlendirme İmkanı
 • Düzenli Nakit Akışı
 • Taksitli ve Vadeli İşlem Avantajı
 • Anlaşmalı Tedarikçilerde Özel Limit

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER:

 • Nüfus Cüzdanı
 • Vergi Levhası
 • Esnaf Oda Kayıt ve Sicil Belgesi zorunlu olmayıp kayıt durumu Bankamızca online olarak sorgulanacaktır.

Başvuru yapmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz;

https://www.halkbankkobi.com.tr/EsnafKredisi.aspx 

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 10:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cevat asıleren
Cevat asıleren - 4 ay Önce

Meyil adresim doğru ama kabul edilmedi ne yapmlazim

Naciye biçer
Naciye biçer - 4 ay Önce

Niye halen cevap gelmedi acaba

Naciye biçer
Naciye biçer - 4 ay Önce

Niye halen cevap gelmedi acaba

ramazan borlukan
ramazan borlukan - 4 ay Önce

sonuc ne oldu

SIRADAKİ HABER