İş Bankası EFT Saatleri

Türkiye İş Bankası'nın müşterileri, para transferi konusunda EFT işlemlerinin 2019 yılında hangi saatler arasında yapılabileceğini merak etmektedir. İş Bankası EFT saatleri ne zamandır, EFT nasıl yapılır sorularının yanıtları haberimizde yer alıyor...

İş Bankası EFT Saatleri

Türkiye'de bankacılık sektöründe en fazla bireysel ve ticari müşteriye sahip özel bankalar arasında yer alan Türkiye İş Bankası, müşteri memnuniyetine de önem veren kuruluşların başında gelmektedir. Müşterilerinin aksaklık yaşamadan para transferi işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirmesi için elinden gelen tüm imkanları seferber eden İş Bankası EFT (Elektronik Fon Transferi) gönderim saatlerini de müşterilerinin bilgisine sunmaktadır.

İş Bankası'nda bulunan hesabı üzerinden başka bir banka hesabına EFT işlemi yapmak isteyen banka müşterileri için EFT saatleri büyük önem teşkil etmektedir. Bu kapsamda 2019 yılı içinde EFT saatleri saat 09:00'da başlamakta ve akşam saat 17:15 saatinde sona ermektedir. Dolayısıyla bankanın müşterilerine hizmet sunduğu hafta içi her gün 09:00 ile 17:15 saatleri arasında tüm EFT para transfer işlemlerinizi aksilik yaşamadan kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası'ndan EFT Nasıl Yapılır?

Türkiye İş Bankası, müşterilerine çağımızın gerekliliği olan dijital bankacılık faaliyetlerini büyük bir kolaylıkla sunmaktadır. Bu doğrultuda İş Bankası'nın internet şubesini veya mobil şube olarak hizmet veren İşCep'i kullanarak çok uygun komisyon oranları ile paranızı EFT yaparak istediğiniz başka bir banka hesabına gönderebilirsiniz. Şubelerden ya da İş Bankası müşteri hizmetlerinden gerçekleştirilen EFT işlemleri için, dijital platformlara kıyasla daha yüksek komisyon oranları ve ücretlerinin alındığını göz önünde bulundurmanız sizin yararınıza olacaktır.

İş Bankası'nın internet şubesi üzerinden çok düşük komisyon oranları ile EFT işlemlerini yerine getirmek için yapmanız gerekenler oldukça basittir. İlk olarak kullanıcı numaranız ve şifreniz ile internet şubesine giriş yaptıktan sonra  ekranda yer alan menü üzerinde "Para Aktarma - EFT" başlığına tıklayın.

Bu aşamada para transferi gerçekleştirmek istediğiniz hesabın IBAN bilgisini ve hesap adı kısmında yer alan isim soyisim bilgilerini doğru ve eksiksiz bir biçimde istenen alanlara girin. Bu bilgileri doldurduktan sonra EFT işlemi ile göndermek istediğiniz para tutarını belirtilen alana yazın. İşlemleri onayladıktan sonra eğer hesabınızda belirtmiş olduğunuz tutar kadar bakiye bulunması durumunda sistem onaylayıp işlemi gerçekleştirecektir.

EFT işleminde belirtilen saatler arasında genel olarak 5 dakika içinde para transferi gerçekleşmektedir. Ancak bazı durumlarda bankada yaşanan yoğunluğa bağlı olarak bu süre 20 ya da 30 dakikayı da bulabilmektedir.

İş Bankası EFT Ücreti Ne Kadardır?

Görüldüğü üzere internet bankacılığı hizmetleri kullanılarak İş Bankası üzerinden EFT işlemi yapmak oldukça basit ve ekonomiktir. Banka şubesine giderek EFT talebinde bulunmanız durumunda daha yüksek ücretler ve komisyonlar ödemeniz gerekecektir. Nitekim bankadan yapılan EFT ücretlerinde 70 TL işlem masrafı bulunurken internet bankacılığında bu tutar 6.5 TL'dir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER