Kamu Bankalarının İndirimli Taşıt Kredisi Kampanyasına 2 Yeni Marka Dahil Edildi

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından alınan ortak kararla başlatılan düşük faiz oranlı taşıt kredisi kampanyası araç sahibi olmak iste

Kamu Bankalarının İndirimli Taşıt Kredisi Kampanyasına 2 Yeni Marka Dahil Edildi
Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından alınan ortak kararla başlatılan düşük faiz oranlı taşıt kredisi kampanyası araç sahibi olmak isteyen vatandaşlar tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı. 26 Eylül 2019 tarihinde kamu bankaları tarafından ortaklaşa yapılan duyuru ile vatandaşların bilgisine sunulan kampanyada, otomotiv sektörüne yönelik yerli üretime özel işbirlikleri yapılarak sıfır kilometre binek ya da ticari araç sahibi olmak isteyenlere cazip fırsatlar sunuluyor. Araç sahibi olmak isteyen müşterilere uygun şartlar ve kredi sağlanması amacıyla gerçekleştirilen indirimli taşıt kredisi kampanyasına, son olarak Otokar ve BMC firmaları da dahil olduğunu açıkladı.Geçtiğimiz günlerde kamu bankaları tarafından yapılan ortak açıklama ile duyurulan yeni indirimli taşıt kredisi kampanyası ile son yıllarda dalgalı seyir gösteren döviz kuru sebebiyle araç fiyatlarının yükselmesinin olumsuz etkilerinin ortadan kaldırılması amaçlanıyor. 26 Eylül tarihinde duyurulan otomotiv sektörüne yönelik yerli üretime özel işbirlikleri, günümüzde de yeni firmaların kampanyaya dahil olmasıyla genişlemeye devam ediyor.

Otokar ve BMC Kampanya Kapsamına Alındı


Türkiye sınırları içinde üretilen otomotiv marka ve modellerini kapsayan düşük faiz oranlı taşıt kredisi kampanyasında kredi koşulları müşterilerin tercihlerine göre değişiklik gösterebilecek. Ülkemizde bankacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren üç büyük kamu bankası tarafından yapılan ortak açıklamaya göre Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, binek otomobiller için 50 bin ila 120 bin TL arası kredi kullanımında seçilecek 18 - 36 ay vade için %0,49 faiz uygulayacak. Bununla birlikte kredi kampanyasına binek araçların dışında ticari sınıfa giren araçlar da yer alıyor. Ticari sınıfına dahil olan araçlarda ise 72 bin ila 120 bin TL arası kredi kullanımında %0,69 faiz oranı uygulanacak. Kredi şartları anlaşmalı marka bazında değişiklikler gösterebilecek.

Son olarak Otokar ve BMC'nin de kampanyaya dahil edilmelerinin ardından kamu bankalarının indirimli taşıt kredisi kampanyasında anlaşmalı olduğu firmalar şu şekilde belirlendi:

  • Düşük faizli taşıt kredisi anlaşmalı binek araç firmaları: Fiat, Honda, Hyundai ve Renault Mais

  • Düşük faizli taşıt kredisi anlaşmalı ticari sınıf araç firmaları: Fiat, Ford, Isuzu, Temsa, Otokar ve BMC


Kamu Bankaları İndirimli Taşıt Kredisi Kampanya Şartları


Kamu bankalarının düşük faiz oranlı taşıt kredisi kampanya şartları arasında, diğer tüketici kredilerinde olduğu gibi 18 yaş şartı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra diğer tüketici kredilerinde talep edilen koşullar arasında yer alan belgelenebilir gelir durumu ve SGK kaydı olmak zorundadır. Taşıt kredisi başvurusunda bulunmak için öncelikle iş yerinizde en az 6 aylık bir süreli doldurmuş olmanıza dikkat edilmektedir. Çünkü ister kamu bankalarından olsun ister özel bankalardan taşıt kredisi kullanımında yeterli çalışma çok önemli bir yere sahiptir.

Bu şartların dışında kamu bankalarından indirimli taşıt kredisi kullanabilmek için kredi notunuzun yeterli olması gerekmektedir. Kredi geçmişinizin sayısal değeri olarak ifade edilen kredi notu, kredi kullanabilmeniz için en önemli kriterlerin başında gelmektedir. Kredi notunuzun indirimli taşıt kredisi kullanmaya yeterli görülmemesi durumunda yapacağınız başvurunuz reddedileceği için bu krediden yararlanamazsınız. Çünkü diğer tüketici kredilerinde olduğu gibi araç kredisinde de kredi notunuzun belli bir sınırın üstünde olması beklenir. Eğer devam eden borcunuz varsa kredi kullanma ihtimaliniz azalacaktır. Daha önce kullandığınız kredilerdeki ödemelerinizi aksatmamış olmanız da kredi puanınızı etkileyen bir diğer önemli husustur. Bu koşulları sağlamanız halinde Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından ortaklaşa verilen düşük faiz oranlı taşıt kredisi kampanyasından yararlanabilirsiniz.
Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2019, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER