Katılım Bankaları 0.49 Kar Payı Oranlı Konut Finansmanı Kampanyaları!

Geçtiğimiz dönemde çok konuşulan Diyanetin faiz açıklamasının ardından Türkiye bankacılık sektöründeki katılım bankaları harekete geçti. Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası, ev sahibi olmak isteyen müşterilerine 0.49 kar payı oranlı konut finansmanı veriyor. İşte detaylar...

Katılım Bankaları 0.49 Kar Payı Oranlı Konut Finansmanı Kampanyaları!

Ev sahibi olmak isteyenlere sevindirici haber katılım bankalarından geldi. Türkiye bankacılık sektöründe kamu bankaları olarak bilinen Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ın başlatmış olduğu yüzde 0,49 faiz oranlı konut kredisi kampanyalarından sonra, katılım bankaları da müşterilerine sundukları konut finansman paketlerindeki kar payı oranlarını güncelledi. Geçtiğimiz günlerde gündemi meşgul eden Diyanetin faiz kullanımına ilişkin açıklamaların ardından ülkemizde katılım bankası olarak hizmet veren Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası ev sahibi olmak isteyenlere özel yüzde 0.49 kar payı oranlı konut finansmanı verecek.

Kamu Bankalarından Dev Atılım

Geçtiğimiz kasım ve aralık ayı içinde ilk olarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından kamuoyuna duyurulan ve "tarihin en düşük faizli konut kredisi kampanyası" şeklinde lanse edilen uygun faiz oranlı konut kredisi kampanyaları, vatandaşları bütçelerine uygun şartlarla ev sahibi yapmaya devam ediyor. Bakan Albayrak'ın büyük yankı uyandıran açıklamalarının ardından harekete geçen kamu bankaları, ev sahibi olmak için konut kredisi kullanacak müşterilerine yüzde 0,49 faiz oranlı konut kredileri sunmaya başladı.

Devlet bankaları olarak bilinen Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ortaklaşa yapmış olduğu açıklamayla birlikte müşterilerine yüzde 0.49 faiz oranı ile konut kredisi vereceğini duyurmuştu. Bu kampanyalar devam ederken diyanet tarafından yapılan açıklamalar da vatandaşlar arasında büyük yankı uyandırmış ve helal faiz tartışmaları yaşanmıştı. Bu tartışmaların ardından helal faiz uygulayan katılım bankaları da harekete geçti.

Katılım Bankalarından 0.49 Kar Payı Oranı

Türkiye bankacılık sektöründe katılım bankaları olarak hizmet sunan Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası tarihin en düşük faiz oranlı konut kredisi kampanyasına dahil edildi. Başta TOKİ sosyal konut projeleri olmak üzere ev sahibi olmak isteyen dar ve orta gelirli vatandaşlar kamu bankalarının sunduğu düşük faizli konut kredilerinden yararlanma imkanına sahip oldu.

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) resmi internet sitesinde açıklanan duyuruya göre "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın koordinasyonu, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın destekleri ile TOKİ tarafından gerçekleştirilen 100 bin yeni sosyal konut projesi kapsamında dar gelirli vatandaşlar kira öder gibi 240 ay sabit taksitle ev sahibi olabilecek." açıklaması yapıldı.

Türkiye genelinde inşa edilmesi planlanan 100 bin sosyal konutta hak sahibi olan vatandaşlar için ihtiyaç duyacakları konut finansmanı desteği katılım bankalarından ve kamu bankalarından gelecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER