Kaybolan Banka Kartı Nasıl Çıkarılır?

Günümüz de her bireyin cüzdanında birden çok kart bulunmaktadır. Bunlar banka veya kredi kartı olabilirler. Teknoloji çağının gereksinimleri olan ve her zaman daha da fazla dikkat etmemizi gerektiren bir durumdur. Bu kartlar günlük hayatta ne kadar işimizi kolaylaştırsa da bu rahatlık bizlere kartlarımızı taşırken daha kolay kaybetmemize sebep olabilir. Kartlarınızın başına istenmeyecek bir iş geldi ve kayboldu. Aklınızda ki kaybolan banka kartı nasıl çıkarılır sorusunun ise cevabı haberimizde...

Kaybolan Banka Kartı Nasıl Çıkarılır?

Öncesinde yapmanız gereken işlemler vardır ve bu işlemler neredeyse hayat kurtarır. Bu işlemler şu şekilde izlenmelidir; bankanızın çağrı merkezini veya müşteri hizmetlerine ulaşmalı, arama yapamadığınız durumlarda internet veya mobil bankacılık gibi alternatif yolları denemeli, hesap hareketlerinizi detaylı bir şekilde izlemeli, şüpheli hareketler varsa harcamaya itirazda bulunmalısınız ya da suç duyurusunda da bulunabilirsiniz. Uyguladığınız bu adımlardan sonra eğer herhangi bir sorun yok ise ister bankanıza gidip yeni kart talebi isterseniz de müşteri hizmetlerinizden yeni kart talebi oluşturabilirsiniz. Tabi ki durumunuzu ve izlediğiniz adımları anlattıktan sonra.
 

Kaybolan Banka Kartı Kaç Günde Gelir?

Kaybolan banka kartınız için oluşturduğunuz işlemler ve yaptığınız itirazlar banka tarafından göz önünde bulundurulur. Kaybolan banka kartı nasıl çıkarılır? Banka sizin yapmış olduğunuz itirazı değerlendirir ve sizin mağduriyetinizin giderilmesi için harekete geçer. Eğer kartınızdan harcama yapılmış ise Emniyet Genel Müdürlüğüne başvurarak kartınızın teknik takibi başlatılır. Sonucun da ise gerekli işlemler yapılarak mağduriyetiniz giderilmeye çalışılır. Bir banka için en önemli önceliği müşterisi ve müşterisinin memnuniyetidir ve her zaman sizin iyiliğiniz amaçlanarak çalışmalar yapılır.
Bankanız ile iletişime geçtikten sonra yeni kart talebiniz oluşturulur. Oluşturulan talep sonrasın da sizin banka kartınız oluşturulur. Oluşturulan banka kartınız isteğiniz üzerine evinize veya ofisinize posta ile gönderilir. Dilerseniz bankadan da alabilirsiniz. Kaybolan banka kartı kaç günde gelir? Kaybolan kartınızın yenisi size ortalama olarak 10 iş günü içerisinde teslim edilmektedir.
 

Maaş Kartım Kayboldu Nasıl Para Çekebilirim?

Kişilerin çalıştığı iş yerinin anlaşmalı olduğu banka tarafından kendilerine vermiş olduğu kart ile maaşlarını almaktadırlar. Maaş kartlarının hayatınız da sağladığı kolaylıkların yanında bu kartların başına gelebilecek kötü durumlar da vardır. Maaş Kartım Kayboldu Nasıl Para Çekebilirim? İnternet veya mobil bankacılık ile kişiler havale ve EFT işlemini kolaylıkla yapabilmektedir. Aynı bankaya ait hesabı olan arkadaşınıza veya tanıdığınıza çekeceğiniz miktarı gönderebilirsiniz. Farklı banka da hesabı var ise de bu sefer aynı işlemi EFT yoluyla yapabilirsiniz ve sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Kart kaybetmek günümüz de sık karşılaşılan bir durumdur. Kaybolan banka kartı nasıl çıkarılır? Kaybettiğiniz bankaya durumunuzu anlatmanız durumunda sizlere yeni bir kart tahsis edilecektir.
 

Banka Kartı Kaybetme Cezası

Kayıp veya çalıntı durumunda bankanızla irtibata geçmeniz hayati derecede önem taşımaktadır. Kaybolan banka kartı nasıl çıkarılır? Çağrı merkezlerine en sık gelen sorular arasında bu soru önemli bir yer edinmiştir kendine. Fakat bu sanılanın aksine çok korkulması gereken bir durum değildir. Çünkü günümüz de bankalar müşterilerine her türlü kolaylığı sağlamaktadırlar.

Yeni Kart Çıkarabilirler

Banka müşterileri kartlarının başına gelen kötü durumlar için yeni kart çıkarırlar. Çıkarılan yeni kartlar sonucu 10 TL yenileme ücreti kesilmektedir. Ancak tüketici bunu ödemek istememektedir. Banka kartı kaybetme cezası var mı sorusunun cevabı ise yoktur. Bankalar herhangi bir cezai işlem uygulamamaktadır. Sadece yenilenirken kart banka veya kredi kartı 10 TL’lik kesim ücreti bankalar tarafından talep edilir. 
 

Banka Kartım Kayboldu Nasıl Para Çekebilirim

Banka kartı herhangi bir bankada açılmış hesabın bağlı olduğu ve bu hesapta bulunan para miktarı ile ödeme yapmayı sağlayan ve herhangi bir bankacılık işleminde kullanılan araçtır. Kredi kartları ve banka kartları insanın hayatını kolaylaştıran unsurlardır tabi ki onların başına bir iş gelmediği sürece. Banka kartım kayboldu nasıl para çekebilirim? Banka kartınız kayboldu ise ve içerisinde de paranız bulunuyor ise yapmanız gereken işlemler; aynı bankayla anlaşmalı bir tanıdığınıza havale işlem yapabilir, farklı bankada ki tanıdığınıza EFT işlem yapabilir veya hesabınızın bulunduğu bankaya kimliğiniz ile giderek bulunan parayı çekebilirsiniz. Günümüz teknolojisi ile mağduriyetinizin çabucak giderilmesi bu yollarla çok kolay. Sizin için en garanti işlem bankaya uğrayarak kimliğiniz ile parayı çekmek olacaktır. Tabi ki kartınızı iptal ettirip yeni bir kart talebi oluşturmayı unutmayınız.
 

Banka Kartım Kayboldu Kimi Aramalıyım?

Banka kartınızın kaybolması durumunda fazla zaman kaybetmemelisiniz. Banka kartım kayboldu kimi aramalıyım? Kaybolduğunu anladığınız zaman bankanızın müşteri hizmetlerini veya bankanızın telefon bankacılığı numarasını aramalısınız. Çünkü kartınızın kaybolması demek kötü amaçlı birinin eline geçmesi demektir. Tüm bankaların çalıntı veya kayıp durumunda oluşturdukları ekipleri vardır. Bu ekipler sizlerin bu tip sorunlarınız ile ilgilenmektedirler ve bankalar da bu tip durumlarda üzerlerine risk almak istemezler. Ayrıca e-devlet üzerinden de kayıp ihbarı yapılabilmektedir. Bankaya oluşturduğunuz kayıp bildiriminden sonra yapılan harcamalardan sizler herhangi bir sorumluluk altına girmezsiniz. 
Başınıza bu tip işlerin gelmemesini istiyorsanız arada sırada kartlarınızı kontrol etmeli ve hesap hareketlerinizi incelemelisiniz. Aksi takdirde başınıza gelebilecek sorunlar kötü sonuçlar doğurabilir. Kaybolan Banka Kartı Nasıl Çıkarılır? soruna yeterli yanıt bulmadığınızı düşünüyorsanız Google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz.

YORUM EKLE
banner99
SIRADAKİ HABER