Konut Fiyatları Yükselirken Kamu Bankaları Ucuz Konut Satmaya Devam Ediyor! Ziraat Bankası Konut Satış İlanı

Konut satışlarında fiyatlar giderek yükselmeye devam ederken, ikinci el konut satış rakamları da karşılaması güç seviyelere tırmanıyor. Bunun yanı sıra kamu bankaları piyasa fiyatının %20 daha altında fiyatlarla konut satışına devam ediyor...

Konut Fiyatları Yükselirken Kamu Bankaları Ucuz  Konut Satmaya Devam Ediyor! Ziraat Bankası Konut Satış İlanı

Bankaların ev satına alacak müşterilerine sunduğu konut kredisi faiz oranlarında indirimler gerçekleşmeye devam ederken, düşen faiz oranları sebebiyle vatandaşlar konut alımlarına yeniden ilgi göstermeye başladı. Konut kredisi faiz oranları düştükçe vatandaşların konut satışlarına talebinin artması, ev fiyatlarının da zamlanmasına neden oldu. Gayrimenkul sektörünün uzmanları konut fiyatlarında artış eğiliminin bir süre daha devam edeceğini öngörüyor. Konut fiyatlarının bir süre daha belirli aralıklarla zamlanabileceği tahmin ediliyor.

Devlet Bankaları Ucuz Ev Satışlarına Devam Ediyor

Konut kredisi faiz oranlarının düşmesine bağlı olarak artan taleple ev fiyatları da giderek yükselirken, vatandaşlar Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından satışa çıkarılan düşük fiyatlı konutlara ilgi gösteriyor. Kamu bankaları tarafından satışa çıkarılan bu evler hem piyasa fiyatının çok altında fiyatlandırılıyor hem de bankalar söz konusu evler için vatandaşlara %0.99 faiz oranlı ve 180 ay vadeli konut kredisi kullanma imkanı sunuyor.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank kendi bünyesinde bulunan satılık gayrimenkuller listesini güncelledi. Son güncelleme ile birlikte ucuz fiyatlardan yararlanarak konut satın almak isteyen vatandaşlara, %0.99 faiz oranlı 180 ay vadeli konut kredisi kullanma imkanı da veriliyor. Böylelikle ev satın almak isteyen banka müşterileri hem piyasa fiyatının %20 altında ucuza ev satın alırken hem de çok düşük faiz oranlı konut kredisinden yararlanmış oluyor.

Ziraat Bankası Satılık Ev İlanları

Bankalar müşterilerine çok uygun imkanlarla kredi kullanma imkanı sunarken, bir yandan da batık kredi miktarları rekor seviyelere tırmanıyor. Bankaya olan borcunu ödeyemeyen konut kredisi müşterilerinin ve ipotekli ihtiyaç kredisi müşterilerinin ödeyemedikleri borçlarına karşılık olarak evlerine bankalar tarafından el konuluyor.

Bankalar daha sonra müşterisinin borcuna karşılık ipotek altına alınan el koyduğu evleri, piyasa fiyatlarının altında fiyatlandırarak kendi internet siteleri üzerinden satışa çıkarıyor. İcradan ev almak isteyen kişiler için ucuz fiyatlarla ev sahibi olma fırsatı doğuyor.

Ziraat Bankası satılık ev ilanları listesi bankanın kurumsal internet sitesi üzerinden yayınlandı. Son güncelleme ile birlikte bankada şu anda bin 675 adet gayrimenkul için satıl ilanı yer alırken, konut fiyatları ise 26 bin 250 liradan başlıyor.

Ziraat Bankası, ucuza ev almak isteyen müşterileri için piyasa fiyatının altında konut satışı yapmanın yanı sıra, müşterilerine %0.99 faiz oranlı konut kredisi kullanma imkanı da sunuyor. Banka müşterileri ayrıca düşük kredi oranlarından yararlanarak kullandıkları bu konut kredilerini 180 ay vade ile ödeme şansına da sahip oluyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sadettin
Sadettin - 11 ay Önce

Ben sizin bankanızdan emeklimaasimi alıyorum
Ev mak istiyorum böyle bir imkan urmu öğrenmek istiyorum

SIRADAKİ HABER