Konut Kredisi Faiz İndirimleri Devam Ediyor! En Uygun Konut Kredisi Veren Banka Hangisi?

Enflasyon rakamlarının ve Merkez Bankası'nın belirlediği politika faizinin düşmesiyle birlikte bankalar konut kredisi faiz oranlarında indirim yapmaya devam ediyor. En uygun konut kredisi veren banka hangisi? İşte bankaların güncel faiz oranları...

Konut Kredisi Faiz İndirimleri Devam Ediyor! En Uygun Konut Kredisi Veren Banka Hangisi?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın politika faizlerini düşürmesiyle birlikte kamu bankaları tarafından başlatılan yüzde 0,99 faiz oranlı konut kredisi kampanyalarının ardından Türkiye'de faaliyet gösteren katılım bankaları ve özel bankalar da müşterilerine sundukları konut kredilerinde faiz indirimleri yapmaya devam ediyor. Son olarak bankacılık sektöründe katılım bankası olarak faaliyetlerine devam eden Albaraka Türk, konut finansmanı kar payı oranında indirim yaptığını açıkladı. Albaraka Türk Katılım Bankası, konut kredisi ürününde uygulanan kar payı oranını yüzde 0.97 seviyesine çekti. Bankanın bu kararı ile birlikte bankalar arasında müşterilerine en düşük konut kredisi faizi uygulayan banka unvanı da değişmiş oldu.

Albaraka Türk Katılım Bankası'ndan İndirim Açıklaması

Albaraka Türk Katılım Bankası kurumsal internet sitesi üzerinden yapılan kamuoyu açıklamasında konut finansmanında uygulanan kar payı oranında indirim yapıldığı duyuruldu. Banka tarafından yapılan güncellemeyle birlikte konut finansmanı kullanacak müşterilere uygulanan kar payı oranı yüzde 0.97 olarak belirlendi.

Konut finansmanı desteği ile hayallerindeki eve kavuşmak isteyen vatandaşlara sunulan yüzde 0.97 kar payı oranı belirli vadeler için geçerli olacak. Buna göre 0 - 60 ay vade seçeneklerinden yararlanarak konut kredisi kullanmak isteyen banka müşterileri, yüzde 0.97 kar payı oranından faydalanabilecek.

Öte yandan Albaraka Türk Katılım Bankası'ndan 60 - 120 ay vade seçenekleri ile konut finansmanı kullanmak isteyen müşteriler ise yüzde 0.99 kar payı oranı ile kredi çekebilecek.

Bunun yanı sıra bankadan uygun faiz oranları ile konut kredisi kullanacak müşterilerden talep edilen ücretler bulunuyor. Albaraka Türk Katılım Bankası konut finansmanı kullanacak banka müşterilerinin karşılaşacağı masraflar;

  • Tüm vadeler için geçerli olan finansman tutarının %0.05'i kredi tahsis ücreti
  • Banka tarafından alınan ortalama 1000 TL tutarında ekspertiz ücreti
  • Banka ipotek tesis ücreti (ortalama 150 - 300 TL)

23 Kasım Bankaların Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut kredisi ile hayallerindeki eve kavuşmak isteyen vatandaşlar, tüm bankaların konut kredisinde uyguladıkları faiz oranlarını merak ediyor. Bankalar arasında faiz oranı indirim yarışı devam ederken işte en uygun konut kredisi veren bankalar listesi:

  • Albaraka Türk Katılım Bankası Konut Finansmanı Kar Payı Oranı yüzde 0.97 (60 - 120 ay vade için yüzde 0.99)
  • ING Bank Konut Kredisi Faiz Oranı yüzde 0.98
  • Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranı yüzde 0.99
  • TEB Konut Kredisi Faiz Oranı yüzde 0.99
  • Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Finansmanı Kar Payı Oranı yüzde 0.99
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER