Kredi Başvurusu Hızlı Onaylatma Yöntemi Nelerdir

Acil nakit ihtiyaçlarınızda bankalara yaptığınız kredi başvurularının hızlı bir şekilde onaylanmasını istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. İşte kredi başvurusunu hızlı bir şekilde onaylatma yöntemleri...

Kredi Başvurusu Hızlı Onaylatma Yöntemi Nelerdir

Tüketicilerin bankalara yaptıkları kredi başvurularının reddedilmesi pek çok soru işaretini de beraberinde getirmektedir. Bir bankadan kredi başvurusuna olumsuz yanıt alan tüketiciler, diğer bankalardan da red yiyeceklerini düşünerek başvuru yapmaktan vazgeçmektedir. Ancak bazı durumlarda eksik ya da yanlış bilgi sebebiyle onaylanabilecek kredinin olumsuz sonuçlandığı unutulmamalıdır. Bu yüzden bankaların kredi politikalarında farklılık bulunduğunun bilincinde olarak kredi başvurusunda bazı noktalara dikkat edilmesi oldukça önemlidir. Bunun için bankaların kredi kullandırmadaki koşullarının tüketiciler tarafından iyi anlaşılmasına dikkat edilmelidir.

Bankaların Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banka ile kredi başvurusunda bulunan tüketici arasında ticari bir ilişki olduğu unutulmamalıdır. Bu tür durumda her iki taraf da kredi işlemlerinin risklerini ve kazançlarını hesaplamaktadır. Başvuru sahibinin istediği bankayı seçme hakkı olduğu gibi bankalar da kredi geri ödemelerinde sorun yaşayabileceğini düşündükleri müşterilerine kredi vermeme konusunda özgürdür. Bu yaklaşım bankaların kredi kullandırma koşullarının anlaşılmasında ve kredi başvuruları sırasında meydana gelebilecek sorunların çözümünde oldukça önemlidir. Dolayısıyla bankaların kredi başvurunuzu reddetmesine ya da hızlı şekilde onay vermemesine kızmanız sorunun çözümünü getirmeyecektir.

Gelir Düzeyiniz Yeterli Görülmemişse

Bankadan çekmek istediğiniz ihtiyaç kredisi için gelir düzeyinizin yeterli olmadığı gerekçesiyle başvuru talebiniz reddedilebilir. Bu yüzden kredi başvurunuzu hızlı bir şekilde onaylatmak için ilk başvuru sırasında varsa kira geliri, eşinizin ya da diğer aile bireylerinin gelirlerini ek gelir olarak başvuruda bulunduğunuz bankaya beyan edebilirsiniz. Bu noktada genellikle belgelenebilir gelirleri esas alıp bankaya bunları ibraz etmeniz çok daha faydalı olacaktır. Ek gelirlerinizin sözde değil belgeli bir şekilde sunulması kredi başvurunuzun hızlı bir şekilde onaylanmasında katkı sağladığı bilinmektedir.

Eğer siz bankadan çekeceğiniz ihtiyaç kredisini düzenli olarak sorunsuz bir şekilde geri ödeyeceğinizi düşünüyorsanız, bu noktada kredi başvurunuzu çabuk bir şekilde onaylatmak için banka yetkililerini ikna edebileceğiniz pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunun yanı sıra gelir durumunuza göre en uygun taksit tutarını belirlemek de bankalara yapılan kredi başvurularında hızlı bir şekilde onay çıkmasında etkili olmaktadır. Nitekim daha uzun vadeli bir kredi ile taksit tutarını azaltmayı düşünebilir, bankaya da bunu önerebilirsiniz.

Geçmiş Dönem Kredi Siciliniz Olumsuz Görülmüşse

Bankaya yaptığınız kredi başvurusunda gelir gider durumunuz bankanın kredi kullanımı konusunda kriterlerine uygun olmasına rağmen başvurunuz reddedilebilir. Geçmiş dönem olumsuz kredi sicilinizi araştıran bankalar bu siciliniz ile kredi kullanmanızı uygun bulmayabilir. Bu durumda da kayıtlarda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız gerekli belgeleri bankaya ibraz ederek yanlışlığın düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER