Kredi Çekecekler Dikkat! Ziraat Bankası Bu Hafta Yepyeni Kredi Oranlarını ve Paketlerini Açıklayacak Bekleyin!

Merkez Bankası'nın politika faizini indirmesinin ardından gözler Ziraat Bankası'na çevrildi. Uygun faiz oranı ile ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi çekmek isteyenler Ziraat Bankası'nın yeni kredi paketlerini bekliyor...

Kredi Çekecekler Dikkat! Ziraat Bankası Bu Hafta Yepyeni Kredi Oranlarını ve Paketlerini Açıklayacak Bekleyin!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) tarafından yapılan 250 baz puanlık faiz indiriminin ardından bankaların mevcut durumda müşterilerine sundukları kredi ürünlerinde uygulanan faiz oranlarının da düşmesi bekleniyor. Kasım ayına girilmesi ile birlikte kredi çekmek için en uygun zamanı bekleyen vatandaşlar Ziraat Bankası'nın bu hafta açıklayacağını duyurduğu yeni kredi paketlerini merak etmeye devam ediyor. Kasım ayında konut kredisi faiz oranları ne kadar olacak? Mevcut durumda kamu bankalarının başlattığı konut kredisi kampanyasında uygulanan %0,99 faiz oranı ne kadar düşecek? Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank konut kredisi faiz indirimleri yapacak mı? İhtiyaç kredisi faiz oranları ne kadar olacak? İşte merak edilen tüm soruların yanıtlar...

Konut Kredisinde %0,69 Faiz Oranı Görülür Mü?

Hayallerindeki eve kavuşmak için bankaların konut kredisi ürünlerine büyük ilgi gösteren vatandaşlar, kredi kullanma konusunda sabırlı davranmaya çalışıyor. Son olarak TCMB Başkanı Murat Uysal'ın Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısından sonra politika faizinde 250 baz puanlık indirime gidildiğini açıklamasının ardından gözler tüm özel ve kamu bankalarına çevrildi. Mevcut durumda en düşük kredi faiz oranı ile müşterilerine en uygun konut kredisi sunan bankalar konumunda olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın konut kredisi faiz oranlarının düşmesi bekleniyor. Kamu bankalarının yanı sıra özel bankaların da  TCMB kararının ardından sadece konut değil, ihtiyaç ve taşıt kredisi gibi ürünlerde de ciddi anlamda indirim yapması söz konusu oldu. Bu sebeple vatandaşlar meraklı bekleyişlerini devam ettiriyor.

Ziraat Bankası konut kredisinde uygulanan faiz oranı %0,99 olarak devam ediyor. Hatırlanacağı üzere Merkez Bankası'nın haziran ayında düzenlediği PPK toplantısının ardından açıklanan faiz indirimi kararı sonrasına Ziraat Bankası öncülüğünde kamu bankaları, %0,99 faiz oranlı konut kredisi kampanyası başlatarak tüm dikkatleri üzerlerine çekmişti.

Ziraat Bankası Yeni Kredi Paketlerini Açıklayacak

Fakat Merkez Bankası tarafından yapılan ikinci faiz indiriminden sonra Ziraat Bankası bu faiz oranını düşürmedi. Ancak son faiz indirimi kararının ardından kamuoyunun beklentisi giderek artıyor. Ziraat Bankası'nın önümüzdeki hafta içinde yeni kredi paketlerini açıklaması bekleniyor. Özellikle konut kredisinde uygulanacak faiz oranını merak eden vatandaşlar Ziraat Bankası'nın kasım ayı itibarıyla başlatacağı kampanyalarda %0,79 faiz oranı uygulayacağı öngörülüyor.

Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan uzmanlar, Ziraat Bankası'nın konut kredisi faiz oranlarının en fazla %0,90 bandına çekebileceklerini düşünüyor. Vatandaşların meraklı bekleyişi devam ederken Ziraat Bankası'nın önümüzdeki hafta içinde hem konut, hem taşıt hem de ihtiyaç kredisi ürünlerinde uyguladığı faiz oranlarında indirim yapmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Bankahaberi.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER